Stadion je jedno vítězství od 1. ligy

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Stadionu Litoměřice zvítězili na ledě Valašského Meziříčí 1:0 v prodloužení a k cestě do 1. ligy jim tak již stačí pouze tohoto soupeře porazit za 3 body na vlastním ledě.

17.4.2010

Utkání kvalifikace o první ligu Valašské Meziříčí (modré dresy) – Litoměřice.Foto: DENÍK / Marek Havran

O všem rozhodli hosté až minutu před koncem pětiminutového prodloužení. Šance Bobrů na historický postup, který vybojují první dva týmy z tříčlenné skupiny, se tak smrskl na minimum.

Bobři nastoupili bez zraněného Lhotského a nemocného Tatarčíka – nejlepšího střelce týmu v play off. Začátek zápas, a konec konců duel celý, byl jeden z nejopatrnějších v celé sezoně. Ani jedno z družstev se nikam nehnalo a vyčkávalo se na chybu soupeře. Za zmínku snad stojí jen střely domácích Vašuta a Brunce a hostujícího Šnajdra. Všechny ale byly z uctivé vzdálenosti.

Ani ve druhé třetině oba gólmani domácí Krumpoch a litoměřický Volke nepustili za svá záda ani jeden projektil. Šancí už však bylo o poznání více. Tu největší měl aktivní Brunec, ale Volke jej zázračně vychytal. Ve třetím dějství se více tlačili do zakončení domácí Bobři, pro které je to historicky první účast v baráži o první ligu. Gólman Litoměřic Volek však všechny nájezdníky odrazil a zápas se tak dostal prodloužení.

V něm se opět žádné střelecké dostihy nekonaly. Šok pro celý po strop narvaný stadion přišel 64 vteřin před koncem pětiminutového nastavení. Útočník hostů Milan Buďa šel důrazně za svým vystřeleným kotoučem a propasíroval jej za záda gólmana Krumpocha.

Bobři, kteří po celou sezonu i play off východní skupiny druhé ligy drtili všechny soupeře především ofenzivou, tak ani ve druhém utkání kvalifikace vyšli úplně naprázdno.

„Když nedáte gól, tak nemůžete prostě vyhrát. Je to omšelé, ale pravdivé,“ byl zklamán po zápase trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Jeho svěřenci sice byli v utkání o něco aktivnější, ale gólmana hostí nepřekonali. To, co se jim stalo za celou půl roku trvající základní část jedinkrát, je teď potkalo dvakrát v pěti dnech. V neděli v Písku a včera doma s Litoměřicemi prostě nebyli schopni dát gól.

„Malinkou roli mohlo sehrát, že někteří hráči nebyli úplně fit. Máme teď v kabině nějakou virózu, všichni neodtrénovali, co by měli. Nebylo to z naší strany úplně ideální. Na to se však vůbec nechci a nemůžu vymlouvat. Nedostali jsme soupeře pod takový tlak, jak jsme měli a to rozhodlo,“ dodal zklamaný Sedlák.

Šanci na postup budou Bobři živit v neděli večer od 17 hodin, kdy přivítají ve svém předposledním zápase kvalifikace Písek. „Musíme se semknout a vydat ze sebe všechno. Potřebujeme nějaký laciný gól, jak se říká haluz, aby si hráči začali věřit. Je to naše poslední šance. Už se není nač šetřit, dáme do toho všechno,“ slíbil Sedlák.

Valašské Meziříčí - Stadion Litoměřice 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka: 64. Buďa (Novák). Rozhodčí: Hribik.

Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Růčka, Ovšák, Vašut, Vnenk, Krisl – D. Varga, P. Dvořák, Matějný – Bokroš, Sochorek, Šebesta – Brunec, Kovář, Mar. Varga.

Litoměřice: Volke – Kouba, Macek, Kaltenböck, Musílek, Kolbaba, Zenk, Hillmich, Malý, Slížek, Horčička, Novák, Kloz, Tvrzník, Procházka, Buďa, Hlusička, Zuziak, Horejsek, Šnajdr.

Pořadí kvalifikace: 1. Písek 6 bodů (2 zápasy), 2. Litoměřice 2 (2), 3. Valašské Meziříčí 1 (2).

Zbývající program kvalifikace: neděle 18. dubna: Valašské Meziříčí – Písek (17). Úterý 20. dubna: Písek – Litoměřice. Čtvrtek 22. dubna: Litoměřice – Valašské Meziříčí.

Autor: Marek Havran

17.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Zahradnický a ovocnářský veletrh Zahrada Čech 2017, jen první den navštívilo několik tisíc návštěvníků. Bylo z čeho vybírat a na co se dívat.
32

Značku Regionální potravina získalo osm výrobků

Jiráskovy sady v Litoměřicích.
16

Máte rádi Jiráskovy sady? Hlasujte pro ně v anketě

Litoměřice - Ve čtvrtek večer proběhlo taktické cvičení profesionálních hasičů z Litoměřic, Lovosic a dobrovolné jednotky z Litoměřic.

Tvrzník: Začali jsme bez systému lítat nahoru a dolů

Frýdek - Místek - Po dvou výhrach hokejisté Stadionu Litoměřice narazili. Ve Frýdku - Místku podlehli 5:3 a v tabulce WSM Ligy jim patří sedmá příčka.