Skvěle! Stadion vyhrál v Prostějově 4:1

Prostějov – První domácí utkání hokejistům Prostějova nevyšlo. Jestřábi doma nestačili na dobře bruslící Litoměřice a prohráli 1:4. O jedinou branku domácích se postaral Rudovský. Litoměřičtí tak navázali na úvodní utkání, ve kterém po dobrém výkonu podlehli Č. Budějovicím.

14.9.2017

2. kolo WSM Ligy, LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)Foto: Deník / Kašlík Ondřej

Stadion Litoměřice se před novou sezonou zapojil do rozvojového programu ČSLH a získal tím do kádru řadu juniorských reprezentantů. Proto domácí očekávali, že soupeř bude rychlý a napadat po celém ledě. „Hráče jsme na to upozorňovali. Chtěli jsme hrát jednoduše, ale zápas byl kostrbatý. Představovali jsme si to jinak,“ smutnil po zápase trenér domácích Jiří Vykoukal.

Přitom jeho svěřenci nezačali zle a první třetinu vyhráli 1:0. Při přesilové hře vystřelil od modré Drtina, hostující brankář ránu jen vyrazil a pohotový Rudovský otevřel z dorážky skóre. Vzápětí mohl zvýšit Dvořáček, který dostal příležitost k trestnému střílení, ale domácí útočník nájezd nezvládl. Ve vyrovnané druhé třetině se mnoho šancí neurodilo. Dvě a půl minuty před druhou sirénou však přišlo nahození hostujícího Jundase, do kterého se parádní tečí vložil Chalupa a hosté srovnali na 1:1.

„Říkal jsem si na střídačce, ať tu třetinu už dohrajeme 1:0, ale přišla ta smolná teč,“ litoval Vykoukal.

Na začátku třetí třetiny jeho svěřenci ubránili dvojnásobnou přesilovku soupeře, ale krátce po návratu dvou vyloučených hráčů přišel klíčový moment utkání. Obránce Josef Horyna křížnou přihrávkou přes vlastní obranné pásmo namazal Jeřábkovi a ten sám před gólmanem Neužilem nezaváhal.

Trenér Vykoukal tento moment nechápal. „Nesmyslná nahrávka. Individuální chyby se stanou, ale taková přihrávka by v dospělém hokeji přijít neměla. Už jsme se z toho pak nedostali,“ sklopil hlavu Vykoukal.

Litoměřice opravdu moment posadil na koně a v 52. minutě po dalších zmatcích v domácí obraně zvýšil na 3:1 Jirásek. Dvě minuty před koncem mohli domácí zápas zdramatizovat, když byli zároveň vyloučeni dva hráči Litoměřic. Dvojnásobnou přesilovku ale ukončil hloupý faul Holíka.

Prostějov to poté zkusil i bez brankáře, ale toho využil pouze hostující kapitán Pavlas, který gólem do prázdné branky uzavřel skóre na 4:1 pro Litoměřice.

Ty hodnotily svou výhru na Hané jako naprosto zaslouženou. „Dneska jsme byli lepším týmem. Po celý zápas jsme byli aktivnější a pohybem jsme ubruslili domácí. Po tom gólu na 1:1 nás bylo plné hřiště a v závěru zápasu se to zaslouženě potvrdilo,“ těšilo kouče Litoměřic Miloše Říhu.

Naopak v Prostějově zavládlo zklamání. „Minulý zápas v Přerově jsme odehráli velice kvalitně, ale dnes to byl pravý opak. Přesilovky jedním slovem katastrofální. Nenahráli jsme si a bylo to bez pohybu. Chybí mi přesnost,“ zlobil se Vykoukal, jehož tým zavítá v příštím kole na led pražské Slavie.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 16. Rudovský (M. Drtina) – 38. M. Chalupa (Jandus, Kantner), 43. Jeřábek, 52. Jirásek (J. Šimeček, Komárek), 60. Pavlas. Rozhdočí: Šutara, Obadal - Rožánek, Gancar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 1187.

Prostějov: Neužil – Mikliš, Drtina, Holík, Horyna, Kolář, Žovinec – Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Švec, Fiala, Voženílek – Švarc, Hozák, Zabloudil.

Litoměřice: Klouček – Pavlas, Jeřábek, Smetana, Strejček, Jebavý, Jandus – Bílek, Veselý, Pilař – Kantner, Kodýtek, Chalupa – Stříbrný, Šimeček, Jirásek – Havelka, Komárek, Hanták.

Autor: Ondřej Kašlík