Jako první se gólově prosadili domácí favorité v početní výhodě, ale hosté se nenechali zahanbit a srovnali o chvíli později také v přesilovce díky Rysovi. Vedení vrátil Pirátům po chybě na modré střelou mezi betony Přikryla zakončující Dušek.

Vyrovnání měl na hokejce v úvodu druhé části Procházka, vyprášil ale pouze betony Kopřivy a Rys poté mířil do tyče.

Chomutov trestal ve 34. minutě. Puk se po nešťastném vyhození dostal ke Kampfovi, který si v koncovce počínal mazácky a po kličce zasunul puk za záda litoměřického gólmana –  3:1. I když oba týmy si ještě několik šancí vytvořily, skóre se už nezměnilo.

V sobotu se litoměřičtí hokejisté představí v domácí Kalich Areně, kde od 17 hodin hostí Jihlavu.

Chomutov - Litoměřice 3:1

Branky a asistence: 10. Moore (Dušek), 16. Dušek (Hovorka), 34. Kämpf – 11. Rys (Kalla, Bílek). Vyloučení: 4:5, navíc Procházka (Ltm (10 min.).  Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:0. Diváci: 2613.

Chomutov: Kopřiva – Drtina, Koma, Scalzo, Rutta, Skinner, Rýgl, Šulák – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Dušek, Moore – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, McGregor.

Litoměřice: Přikryl – D. Bílek, Krstev, Plášil, Míka, Mikliš, Šulc, Kolář, Špelda – Rys, Kalla, V. Bílek – Novák, Chlapík, Ondráček – Procházka, Schwamberger, Dvořáček – Z. Doležal, Antončík, Švagrovský.