Jemu ani ostatním spoluhráčům se překonat ústeckého Koutského nepodařilo ani jednou, naopak hostující gólman Přikryl inkasoval třikrát. Litoměřice tak na ledě lídra podlehly 3:0.

Máte za sebou další derby. Jaký to byl zápas?

Myslím, že jsme to docela dobře odmakali. Je jen je škoda, že nám tam něco nespadlo. Mohli jsme se možná více tlačit do branky a střílet. Ústí to potom potrestalo, když na rozdíl od nás ty góly dalo.

Myslíte, že od toho prvního gólu převzali domácí zápas do svých rukou?

Tlačili nás vlastně většinu zápasu. My jsme sem jeli s tím, že jsme odehráli dva dobré zápasy za sebou a že je budeme chtít potrápit. A to se nám docela povedlo.

Nevěřili jste si na Ústí více než jindy po tom, co jste předvedli s Chomutovem?

Určitě jsme si věřili, ale Ústí hraje nejlepší hokej v první lize. Ten zápas s Chomutovem nás myslím stál i dost sil, takže ke konci nám už možná trochu chyběly.

Takže také ten nedostatek sil mohl za to, že například ve třetí třetině už si šance vytvářeli pouze domácí?

My jsme si před třetí třetinou řekli, že bychom to chtěli udržet. Prohrávali jsme pouze o gól a ke konci jsme chtěli pořádně zabrat, dostat je pod tlak a vyrovnat. Dostali jsme ale v prvních pěti minutách dva góly a dá se říct, že už si to poté Ústí pohlídalo.

Byl by to podle vás trochu jiný zápas, když by se třeba za stavu 1:0 podařil proměnit například nájezd, který jste měli?

Určitě bychom je dostali mnohem více pod tlak. Kdyby nám nějaká šance vyšla, bylo by to asi i lepší. Ale Ústí jednoduše dalo, my nedali.

Celkově může být asi spokojenost po těchto čtyřech zápasech s týmy z první osmičky. Zatím jste vždy získali pouhý jeden bod, nyní hned devět.

Je dobře, že se nám to povedlo, ale teď bude důležité porazit týmy, které jsou kolem nás nebo za námi, abychom si na ně vytvořili náskok. Je to hezké, když dokážete porážet týmy z první osmičky, ale hodně důležité je porážet také ty za námi.

Zatím je play off ve vašich možnostech. Vidíte to také tak, nebo se raději snažíte jít zápas od zápasu?

Hlavně bychom se měli dívat dolů, protože tam je to hodně našlapané. Jednou prohrou může člověk spadnout například z osmého místa na desáté. Přijde například nějaká šňůra proher a můžeme se v tom znovu koupat.