V Kadani začali Litoměřičtí špatně. Už po necelé půlminutě prostřelil Sklíbu V. Novák.  Inkasovaný gól hosty nenabudil. Byli to naopak domácí, kteří odskočili na rozdíl dvou branek, když byl v brankovišti nejrychlejší Mikšovič. Krátce před polovinou utkání se mohli prosadit litoměřičtí mladíci. Rosa se chopil puku ve středním pásmu a pokusil se vysunout do brejku Keltnera, bránící hráči však nadějný pas zblokovali.

Od té chvíle hosté přidali ve střelbě a pozornost Jariny se snažili prověřit ze všech pozic. Nejvíce starostí způsobily brankáři domácích pokusy Keltnera a Martinky. První jmenovaný se pokusil o překvapivé nahození od pravého mantinelu, jeho spoluhráč naopak pálil bez přípravy od modré. Při obou situacích měl Jarina kus štěstí.

Druhou dvacetiminutovku odstartoval výpad Hlusičky a  Zavřela. Ten vystřelil bekhendem z levého kruhu, puk však po jeho střele skončil na boční síti. V koncovce se hostům stále nedařilo. To na druhé straně se v rozmezí sedmačtyřiceti sekund na přelomu 28. a 29. minuty prosadili Deveri a Malínský. První z kadaňských střelců ve druhém dějství se prosadil střelou z pravého kruhu a vyhnal Sklíbu z branky, jeho spoluhráč uspěl hned první ranou na vystřídavšího Meravého.

V polovině utkání neproměnil trestné střílení Keltner, když minul levou tyč. O sedm  minut později složil litoměřický reparát Novák, který střelou nad lapačku nedal Jarinovi šanci. Necelé dvě minuty před druhou sirénou skončilo utkání pro Dudáše. Obránce Stadionu inkasoval trest za vysokou hůl a rozhodčí mu následně přidal také trest do konce utkání.

Po návratu z kabin se vyznamenal Meravý proti stoprocentní šanci domácích. Na Kadaňské zívala zcela prázdná branka, ovšem litoměřický brankář tygřím skokem zabránil jistému gólu.

Ve 45. minutě se musel strážce litoměřické branky předvést znovu, tentokrát osvědčil svou pohotovou vyrážečku proti ráně Szakala. Poté se osmělili také Litoměřičtí. Hašek nejprve vypálil z levé strany, odražený puk poté napálil zpět na Jarinu Holomek. Oba hráči Litoměřic jen vyprášili betony kadaňského brankáře. Při vyloučení Kůse projel po levém křídle Zavřel. Volil střelu švihem na lapačku, Jarina kotouč neudržel, ale stačil jej  přikrýt před dotírajícími hráči hostí. Ve 49. minutě protlačil puk mezi betony Jariny Hlusička – 4:2. Stav byl rázem pro Stadion nadějnější.

V 53. minutě hráli domácí hokejisté dvojnásobnou přesilovku. Nebýt Meravého zákroků proti ranám Mikšovice, využili by ji  záhy. Takto dával brankář Stadionu svému týmu naději, ta ovšem zhasla po střele Stoklasy – 5:2. Korigovat mohl ještě v závěru Tvrzník, z dobré pozice však netrefil přesně.
Další prvoligové utkání sehrají litoměřičtí hokejisté už v sobotu 17. března, kdy přivítají v Kalich Aréně od 17 hodin Písek. Vstup na tento duel je zdarma.

SK Kadaň – HC Stadion Litoměřice 5:2

Branky a asistence: 1. V. Novák, 7. Mikšovic (Zmeškal), 28. Deveri (Chlouba), 29. Malinský (Andres, Kůs), 54. Stoklasa (Szakal, Mikšovic) – 37. Novák (pen.), 49. Hlusička (Bojer, Boháč). Vyloučení: 4:7, navíc Dudáš (LTM) trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. Rozhodčí: Florian – Jílek, Šperl. Diváci: 210.

Kadaň: Jarina (Závorka) – Bombic, Trefný, Schmidt, Szakal, Révay, Malínský, Tomeček, Zmeškal – V. Novák, Charousek, Stoklasa – Deveri, Chlouba, Mála – Boušek, Kůs, Andres – Račuk, Mikšovic, Ton

Litoměřice: Sklíba (28. Meravý) – Holomek, Ketner, Boháč, Martinka, Hříbal, Dudáš, Evan, Smetana – Tvrzník, Šinágl, Gengel – Hašek, Belay, M. Novák – Zavřel, Hlusička, Bojer – Nenadál, Rosa, Keltner.