Derby rozhodl těsně před koncem Horčička

Lovosice /FOTOGALERIE/ – Stejně jako v prvním letošním druholigovém derby mezi Roudnicí a Litoměřicemi (2:3) se o třech bodech rozhodlo těsně před třetí sirénou.

30.11.2009
Fotogalerie
12 fotografií

Derby HC Stadion Litoměřice - HC Roudnice nad Labem (4:3).Foto: Patrik Pátek

A znovu u toho byl Petr Horčička. Útočník Stadionu se pod Řípem trefil pouhých 22 vteřin před koncem, v nedělním duelu v Lovosicích ještě s vyluštěním tajenky dvě sekundy počkal.

Těsná výhra

Historie se opakovala. Borci Stadionu vyhráli nad rivalem z Roudnice znovu o jedinou branku. Domácí vstupovali do derby s vizitkou týmu, který sice s Roudnicí ještě v druholigové historii neprohrál, ale také v situaci, kdy čtyřikrát po sobě vyšel v probíhajícím ročníku bodově naprázdno.

Na první branku si více než šest stovek diváků počkalo do třetí minuty. V té litoměřický Buďa našel ideálně Kauschitze, kterému u tyče stačilo jen nastavit hokejku – 1:0. Hosté srovnali ve 12. minutě, kdy těžil ze spolupráce Jakeše s nahrávajícím Krejčím Krastenics. Vrátit vedení Stadionu mohl o chvíli později Novák, v dobré pozici však přestřelil.

Na začátku druhé části ujel Horejsek a připravil palebnou pozici pro Hlusičku. Ten střílel jen do Kareše. Ve 26. minutě po obléhání roudnické branky prostřelil soupeřova gólmana Hillmich. Domácí byli při chuti a třetí gól měl na hokejce Svoboda, nedokázal však usměrnit puk do odkryté branky. Přesto se Litoměřičtí ve druhé třetině ještě jednou radovali. Ve 34. minutě v další početní výhodě si zpoza branky vybruslil Hlusička a zajistil svému týmu dvoubrankový náskok.

Ten snížil v úvodu poslední dvacetiminutovky střelou zápěstím Niko. Roudničtí vycítili šanci. Nejprve těsně přestřelil Kalivoda, po něm hosté nic nevytěžili ze závaru před Volkem, ale nenápadná střela Boháčka ve 48. minutě už znamenala srovnání stavu.

V závěru měli domácí výhodu jednoho hráče v poli, Kolinger podržel tým při akci Budi, následně uklidil puk před Kaltenböckem. Nepřišli si na něj vzápětí ani Novák s Hlusičkou. Pak byl ale vyloučen další hostující hráč, roudnickému týmu se nepodařilo vyhodit puk a Horčička v čase 59:40 dělovkou z kruhů rozhodl.

Nejlepšími hráči svých týmů v utkání byli vyhlášeni Macek (Litoměřice) a David (Roudnice).

V týdnu má druholigová soutěž pauzu, mistrovské body se budou rozdělovat až o víkendu. Čtvrtý Stadion Litoměřice hostí v neděli Sokolov, který si několik zápasů pro chřipkovou epidemii odložil. Roudnice, která klesla na poslední příčku, se představí v dalším severočeském derby. Tentokrát zajíždí do Děčína.

Očima aktérů

„První dvě třetiny zápasu se nám moc nepovedly, hráči domácích byli aktivnější a u všeho byli o krok dříve. Ale všechny naše hráče musím pochválit za výborný výkon v poslední třetině. Bylo vidět, že jsme začali hrát rychleji a agresivněji a okamžitě jsme začali Litoměřice přehrávat. Je škoda, že se po vyrovnání nepovedlo využít více gólových šancí. Bohužel naše zlepšená hra byla trnem v oku hlavnímu rozhodčímu. Pan Vilt dnes názorně ukázal, jak může rozhodčí během několika okamžiků zničit práci dvaceti hráčů. Byl dnes velmi nepřesný, za fauly nevylučoval a za čisté zákroky naopak vylučoval. Vše korunoval v posledních dvou minutách, kdy náš tým poslal neadekvátním způsobem do tří a Litoměřice v této přesilovce rozhodly zápas. Smutné je to, že pan Vilt takto špatný výkon nepředvedl poprvé, ale již po několikáté. Dnes jsme tedy byli svědky hrubého ovlivnění zápasu ze strany hlavního rozhodčího,“ říkal po duelu vedoucí hostujícího týmu Michal Procházka.

„S první a druhou třetinou jsem celkem spokojený. S tou třetí, především s prvními deseti minutami, už tak ne. Oproti minulému zápasu s Děčínem se ale mančaft zvedl. Věřili jsme, že kluci, kteří tvoří základ týmu, tu nepříjemnou sérii zlomí vlastními silami. Proto jsme ani nepovolali kluky, co máme na střídavý start,“ vysvětlil po utkání domácí trenér Daniel Tvrzník.

„A pokud se týká stížností Roudnice? To dost dobře nechápu. Za co jiného by se mělo vylučovat? Stěžovat bychom si mohli spíš my. Před vyrovnáním na 1:1 byl faulovaný náš hráč. Kdyby sudí pískal, jak měl, tak jsme hráli přesilovku snad celý zápas. Byla tam spousta nepotrestaných věcí. Ale k rozhodčím se vyjadřovat opravdu nechci.“

Litoměřice – Roudnice 4:3

Branky a asistence: 3. Kauschitz (Buďa), 26. Hillmich (Buďa, Kauschitz), 34. Hlusička, 60. Horčička – 12. Krastenics (Krejčí, Jakeš), 42. Niko (Sailer, Jakeš), 48. Boháček (Příhoda).

Vyloučení: 2:11, navíc Novák (Roudnice) 10 min. osobní trest za nesportovní chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:2. Rozhodčí: Vilt – Ruchař, Marek. Diváci: 616.

Litoměřice: Volke – Macek, Kolbaba, Kouba, Zenk, Kaltenböck, Hillmich – Horčička, Slížek, Myšík – Horejsek, Hlusička, Novák – Svoboda, Kauschitz, Buďa – Bacovský.

Roudnice: Kareš (od 41. Kolinger) – Krejčí, M. Kala, Boháček, Mikala, Hataš, Niko, Brožovský – Krastenics, Jakeš, Kutlák – Příhoda, David, Szakál – Sailer, T. Novák, Klíma – Kalivoda.

10. Roudnice n. L.⋌ 3 2 1 12 52:71 14

Výsledky 18. kola: Řisuty – Č. Lípa 7:4, Jablonec – Klášterec 5:1, Klatovy – Děčín 5:6 pp, Litoměřice – Roudnice 4:3, Most – Sokolov – odloženo.

Další kolo: 5. 12.: Klášterec – Řisuty (17), Most – Č. Lípa (17.30), Jablonec – Klatovy (18). 6. 12.: Litoměřice – Sokolov (17), Děčín – Roudnice (17).