Po úvodním oťukávání začali ostřelovat Hrubce v třebíčské brance. Ten poprvé kapituloval v 10. minutě, kdy jeho spoluhráči chybovali a přečíslení Stadionu využil po přihrávce Šinágla Lenc. Odpověď byla ovšem rychlá, Přibyl prostřelil bránící protihráče a Přikryl viděl puk až v síti. Jenže Litoměřičtí si vzali vedení rychle zpět po úniku dvojice Novák – Loskot. Ten zakončoval přesně do růžku. V 16. minutě si dvojice souhru zopakovala a domácí vedli 3:1. A aby toho nebylo málo, do třetice stejné duo – 4:1.

Ve 27. minutě „namazal“ Boháčovi jeden z hostujících obránců, litoměřický borec našel Horčičku, který s trochu štěstí zasunul puk za záda Hrubce popáté. Hosté mohli skórovat v přesilovce, ale pokusy Havlíčka i Stejskala odrazila branková konstrukce. Udeřilo až na druhé straně, ve 33. minutě zvyšoval pohodlně na 6:1 Hlusička. Velkou šanci pak promarnil Slížek, kterého vychytal Hrubec. Litoměřičtí příznivci se znovu radovali v polovině poslední části, kdy rozhodčí uznali gól Horčičky. Třebíčští v závěru korigovali Finsterlem, ale Stadion chtěl mít poslední slovo. V poslední minutě upravil na konečných 8:2 hrdina dne Loskot.

V sobotu se Stadion představí v Písku.

Litoměřice – Třebíč 8:2

Branky a asistence: 10. Lenc (Šinágl, Gengel), 14. Loskot (Novák, Belay), 16. Loskot (Novák, Belay), 19. Loskot (Novák, Přikryl), 27. Horčička (Boháč, Hašek), 33. Hlusička (Lenc, Kříž), 50. Horčička (Slížek), 60. Loskot (Martinka, Drábek) – 12. Přibyl (Havlíček, Stejskal), 56. Finsterle (Stejskal). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 4:1, 2:0, 2:1. Rozhodčí: Schmejkal – Svoboda, Zavřel. Diváci: 1110.

Litoměřice: Přikryl – Martinka, Drábek, Gula, Boháč, Kříž, Evan, Dudáš, Vobořil – Loskot, Belay, Novák – Horčička, Slížek, Hašek – Lenc, Šinágl, Gengel – Tůma, Hlusička, Kafan.

Třebíč: Hrubec – Kania, Brož, Míka, Dietz, Kadela, Sláma, Sobotka – Čech, Dolníček, Dočekal - Burian, Havlíček, Stejskal – Přibyl, Finsterle, Heřman – Vítek, Kovalský, Vondráček.