FOTOGALERIE: Stadion to dokázal, vyřadil Písek!

Lovosice - Senzace je dokonána! Hokejisté Stadionu Litoměřice v druhém zápase 1. kola play-off dokázali na lovosickém ledě potvrdit vítězství z Písku a porazili svého soupeře i podruhé. Tentokrát 3:1 díky úžasnému obratu ve 3. třetině. PROHLÉDNĚTE SI FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU!

19.3.2009 2

Play-off: Litoměřice - Písek 3:1. Děkovačka po vítězném, postupovém zápase.Foto: Radim Tuček

HC Stadion Litoměřice - IHC Komterm Písek 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Litoměřičtí nastupovali do 1. kola play-off až ze 14. místa, Písek jako velký favorit z místa třetího. I přes papírové předpoklady dokázali Litoměřičtí v úvodním zápase na píseckém ledě zvítězit 3:2 a v domácí odvetě toto vítězství potvrdit.

Postupové vítězství se však vůbec nerodilo lehce. Na začátku 3. třetiny Písek vedl 1:0 po využité přesilove 5 na 3 ve druhé třetině. Litoměřičtí však neskutečně zabojovali a hnáni skvělými diváky dokázali výsledek zvrátit ve svůj prospěch.

Hrdinou se stali zejména brankář domácích Martin Volke a Vlastimil Patzenhauer, který vsítil dva góly - ten závěrečný při power-play do prázdné klece.

Branky a nahrávky: 31. Bláha (Procházka) 0:1, 52. Myšík (Antoš, Patzenhauer) 1:1, 57. Patzenhauer (Procházka) 2:1, 60. Patzenhauer (Zuziak) 3:1.

Vyloučení 8:12. Využití: 1:1. Třetiny: 0:0, 0:1, 3:0. Rozhodčí: Wagner – Goder, Maštalíř. Diváci: 650.

Litoměřice: Volke – Kolbaba, Musílek, Kaltenböck, Vejvoda, Tvrzník, Hillmich, Jakl – Procházka, Hlusička, Buďa – Novák, Zuziak, Šnajdr – Antoš, Patzenhauer, Horejsek – Zámečník, Svoboda, Petrus – Myšík.

To je bomba, Stadion jde dál!

(článek Ladislava Pokorného)

Čtrnáctý vyřadil třetího. Hokejisté litoměřického Stadionu přešli v prvním kole druholigového play off přes favorizovaný IHC KOMTERM Písek a už v předstihu splnili i ty nejtajnější předsezonní cíle. Hrdinou utkání byl domácí gólman Martin Volke a také kapitán Vlastimil Patzenhauer, který si připsal tři body.

Písek potřeboval po domácí porážce (2:3) bezpodmínečně vyhrát. Od začátku také zatlačil domácí do defenzívy. Ti se však i s přispěním jistého Volkeho v brance drželi. Tato taktika slavila úspěch. I ve druhé třetině hráči Stadionu trpělivě bránili a čekali na šanci k brejku. Po jednom takovém však Zuziak Pinkase nepřekonal. Hosté šli do vedení ve 31. minutě, kdy se v dvojnásobné přesilovce gólově prosadil Bláha.

V poslední třetině však přišel zvrat. Litoměřičtí neuvěřitelně ožili, před píseckou brankou byli častěji a hostujícím obráncům nezbývalo nic jiného než sáhnout po nedovolených zákrocích. Při jednom takovém zůstal na ledě otřesený domácí Horejsek s krví na tváři. Následoval trest na 2 + 2 minuty.
Přesilovka přinesla srovnání stavu. Úspěšným střelcem byl Myšík, který tím dodal svému týmu další potřebný impuls.

Stadion hnaly vpřed hlasivky celého stadionu. V 57. minutě ujela dvojice Procházka – Patzenhauer a následné přečíslení využil ke vstřelení vedoucímu gólu domácí kapitán. To byl pro hosty šok, ze kterého se nevzpamatovali. Při power play pak inkasovali ještě jednou, když do prázdné branky pečetil na konečných 3:1 Patzenhauer.

Domácí kapitán dal dva góly a navíc přidal ještě asistenci. Jako hrdina se však po duelu necítil. „Takhle to určitě není. Pravdou je, že jsme měli na naší straně opravdu výtečného brankáře, a to možná rozhodlo. Dobrý brankář je základem úspěchu a Volkič zachytal famózně. A že já jsem dal zrovna ty góly? Je to o štěstí a mohlo to tam padnout i někomu jinému. Ale na ledě bylo dvacet kluků, kteří bojovali. Někdo musí odnést tu černou práci. Já mám za úkol střílet ty branky. Někteří jsou na ledě od toho, abychom nedostali góla. Ale vítězství je zásluhou úplně všech,“ chválil spoluhráče na klubových stránkách šťastný Vlastimil Patzenhauer.

Tvrzník: Asi raději Benešov, je pro nás hratelnější než Tábor

Se svými spoluhráči slavil postup do dalšího kola play off II. ligy přímo na ledě hrající kouč Stadionu Litoměřice Daniel Tvrzník. Ten následně litoměřickému Deníku prozradil, s jakou taktikou vyrukoval na Jihočechy z Písku. Ti prohráli 0:2 na zápasy (2:3 a 1:3).
„Chtěli jsme znovu hrát ze zabezpečené obrany a nedostat branku. První dvě třetiny to ovšem bylo špatné, hráli jsme totiž až moc zakřiknutě. Navíc šel soupeř v přesilovce do vedení. Bylo jasné, že takhle to dál nejde,“ nebyl příliš spokojený s prvními dvacetiminutovkami Daniel Tvrzík.
Tu poslední ovšem hodnotil jinak. „To byla asi naše nejlepší třetina v sezoně. V přestávce před ní jsme si řekli, že tak už hrát nemůžeme. Vůbec jsme si nevěřili. Pak jsme tedy konečně začali mnohem lépe bruslit, začali hrát lepší hokej a otočili to. Dopředu nás hnali i výborní diváci, atmosféra byla parádní. Postup jsme si tedy náležitě užili.“
Litoměřičtí hrají další zápas už v pondělí. „Vyjde na nás buď Benešov, nebo Tábor. Raději bych bral Benešov, zdá se mi hratelnější a navíc je to i blíž. Chceme jít v soutěži co nejdál, s Táborem by to bylo hodně těžké. Je to velký favorit, který má opravdu dobrý mančaft. Touží po postupu, pro nás by to byl oříšek.“

Při nehodě kamionu s automobilem se zranili dva lidé

Roudnice nad Labem - Ve středu 26. dubna došlo těsně před polednem k dopravní nehodě kamionu a osobního vozidla v Roudnici nad Labem.

Litoměřice na Spartě selhaly. Věřím, že si to kluci srovnají v hlavách, burcuje Vobecký

Litoměřice – Takhle by to nešlo. Futsalisté Gardenline Litoměřice po bezkrevném výkonu prohráli na Spartě 2:4 a stav čtvrtfinále je srovnaný 1:1. Pokud Severočeši chtějí urvat mečbol, budou muset v pátečním domácím mači přidat.