Roudnice n. L. - Déle než měsíc čekali na další tříbodový zisk, o víkendu se dočkali. Hokejisté HC Roudnice, kterým patří předposlední příčka druholigové tabulky, porazili v utkání 27. kola na svém ledě HC Průmstav Develop Rokycany 4:3. PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII!

19.1.2009

Roudnice - RokycanyFoto: Jan Burda

Roudnice – Rokycany 4:3

Na začátku nedělního střetnutí nic nenasvědčovalo tomu, že by Roudničtí mohli přerušit sérii porážek. Nejprve byli už ve 47. vteřině potrestáni za velký počet hráčů na ledě, o chvíli později pak vyhodil Woš v oslabení puk za mantinel, takže domácí šli do tří. Hosté, kteří přijeli v hodně okleštěné sestavě, však přesilovku nevyužili. Po jejím skončení se ale dočkali úvodní branky, když puk doklepl za záda Kareše Ceperko.

Srovnat mohl v početní výhodě J. Novák, zblízka ale přestřelil. Na druhé straně spálil dobrou příležitost Ceperko. To potrestal v 16. minutě Sailer, který v oslabení sebral puk na polovině hřiště, kličkou se zbavil několika protihráčů a zápěstím překonal Halmošiho – 1:1. O minutu později ujel rokycanské obraně Szakal, našel Žemličku a nejproduktivnější hráč domácích se u tyče nemýlil – 2:1. V poslední minutě první třetiny však Ceperko srovnal, když se, ač tísněn, obtočil kolem obránce a zadovkou překvapil Kareše.

Ani úvod prostřední části roudnickým hokejistům nevyšel, Iterský nezasáhl na modré puk a přečíslení zakončil po přihrávce Šlaufa střelou z úhlu Bednář – 2:3. Šanci na srovnání měli domácí v přesilovkách, ale byli to hosté, kdo zahrozil. Ve 27. minutě vypíchl puk před Kreuzmanem na poslední chvíli jeden z obránců. Rokycanský gólman Halmoši se vytáhl o minutu později, kdy nejprve vyrazil Žemličkovu střelu, poté v dorážce vychytal Szakala. Ve 32. minutě pálil na opačné straně Kreuzman do Kareše. Vyrovnání se Roudnice dočkala na začátku 35. minuty, kdy dělovku Woše od modré lehce tečoval Szakal.

V poslední třetině zahrozil jako první domácí Szakal, který se po chybné rozehrávce dostal k puku, trefil však jen gólmana, od kterého šel puk nad. Ve 46. minutě Roudničtí pěkně zakombinovali a po přihrávkách Žemličky a Iterského prostřelil rokycanského gólmana Szakal. Těsné vedení mohl zvýšit Žemlička, trefil ale jen břevno. A další dobrou příležitost nevyužil po nahrávce T. Nováka Sailer, kterému nesedl puk. I tak si však Roudnice zajistila tři body.

Ve středu se představí na ledě Baníku Sokolov, v sobotu jede bojovat o body do Prahy, kde ji čeká poslední Kobra.

Branky a asistence: 16. Sailer, 17. Žemlička (Szakal), 35. Szakal (Woš, T. Novák), 46. Szakal (Iterský, Žemlička) – 4. Ceperko (Kovář), 20. Ceperko (Šlauf, Kovář), 21. Bednář (Metlička, Kovařík). Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:2, 1:1, 1:0. Rozhodčí: Würtherle – Komárek, Sekula. Diváci: 162.

HC Roudnice: Kareš – Iterský, Brožovský, Woš, Tomáš Novák, Kaplan, Krupka – Szakal, Salač, Žemlička – Jiří Novák, Krastenics, Sailer – Závada, Nosek, Nekvinda – Jeschke.

Svitavský: Chceme udržet alespoň předposlední místo

„Za tři body jsme hodně rádi. Až následující týden napoví, jak bude vypadat závěr sezony. Rádi bychom udrželi alespoň předposlední místo a nechali za sebou Kobru. Rokycany dnes nehrály špatně, i když byly oslabeny o řadu hráčů. Utkání bylo vyrovnané a ve druhé třetině jsme měli i trochu štěstí, ale to k tomu prostě patří. Poslední část hodně oživil přesun Tomáše Nováka do útoku, kde nahradil Petra Krastenicse. A na projevu druhé lajny ve složení s Jiřím Novákem a Petrem Sailerem to bylo vidět. Jen jsme museli díky tomu dohrávat na pět obránců. Závěr zápasu kluci odmakali výborně,“ byl spokojený domácí trenér Jan Svitavský.
Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl útočník Adam Szakal, kterého výhra také potěšila. „Jsem rád, že se nám podařilo po delší době zase vyhrát. Už jsme to také potřebovali. Na dobrém výsledku má zásluhu celý tým. Snažili jsme se odvést stoprocentní práci a ta se povedla. Velké díky patří také našemu fan klubu.“