HOKEJ: Stadion zahájil nový rok parádně

Litoměřice - Vstup do nového roku se náramně vydařil hokejistům Stadionu Litoměřice. V druholigovém derby vyhráli na mělnickém ledě 7:5. Naopak bez bodu a navíc s debaklem 3:8 se vrátili z Jablonce hokejisté Roudnice.

4.1.2009 1

Litoměřice - MělníkFoto: Václav Sedlák

Mělník – Litoměřice 5:7

Už ve 39. sekundě zachránila Vokurku v domácí brance tyč a hosté dostali příležitost hrát první přesilovku. Tu domácí bez úhony přečkali a ve čtvrté minutě šli dokonce po vyšachování litoměřické obrany gólem Kalivody do vedení. Z toho se ale dlouho neradovali. Hlavní sudí poslal domácí do třech a na začátku sedmé minuty si jeden z domácích hráčů nešťastně srazil Hlusičkovo nahození bruslí do vlastní branky. O chvilku později se čároví sudí nedohodli na hostujícím zakázaném uvolnění, domácí přestali chvilku hrát a pro litoměřického Nováka nebylo problémem zasunout puk podruhé za Vokurkova záda.

Další pohroma pro domácí přišla v jedenácté minutě, kdy po chybě Tona zvyšoval na rozdíl dvou branek Petrus a donutil nejistého Vokurku přepustit své místo v domácí brance Houdkovi. Ten se zaskvěl několika výbornými zákroky, ale na střelu hostujícího Nováka už nestačil.

Ve druhé třetině se domácí vypjali k výbornému výkonu, ale na zvrat v utkání to nestačilo. Prvních pět úvodních minut druhé části přečkali domácí v oslabení, z toho téměř minutu v dvojnásobném, což jim přidalo na sebedůvěře a na ledě jich bylo najednou plno. Svoji převahu dokázali využít gólem kapitána Romana Kaly – 2:4. O dvě minuty později se mohli radovat domácí příznivci znovu. Kalivoda zachytil puk na útočné modré a jeho přesnou přihrávku před branku pověsil Jakeš pod víko Volkovy branky – 3:4.

V době velkého tlaku domácích se ale do brejku dostala litoměřická dvojice Hlusička – Procházka a druhý jmenovaný lehkou tečí usměrnil puk popáté za záda domácího gólmana.

Ve čtyřicáté šesté minutě roztočili domácí hokejisté před Volkovou brankou kolotoč, ale z množství šancí se ani jedna gólově neujala. Na snížení si tak museli Mělničtí počkat až do 53. minuty, kdy Jakeš švihem nedal hostujícímu gólmanovi pražádnou šanci.

Čtyři minuty před koncem, po dalších sporných výrocích sudích, přidali hosté šestý gól a utkání už se jen dohrávalo. V jeho závěru padl na každé straně ještě jeden gól. Tak trochu symbolicky je dali nejlepší střelci obou družstev – litoměřický Novák a domácí Jakeš.

Branky a nahrávky: 4. Kalivoda (R. Kala), 26. R. Kala (Kalivoda), 28. Jakeš (Kalivoda), 53. Jakeš (Kašák, R. Kala), 59. Jakeš (R. Kala) – 7. Hlusička, 7. Novák (Kaltenböck), 11. Petrus, 19. Novák (Patzenhauer), 39. Procházka (Hlusička), 56. Procházka, 58. Novák.

Vyloučení: 8:12, navíc Vrzal (Mělník) 5 + do konce utkání. Využití: 4:2. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:4, 2:1, 2:2. Rozhodčí: Horák – Frodl, Nepomucký. Diváci: 600.

Mělník: Vokurka (11. Houdek) – Krejčí, Ton (11. M. Kala), Boháček, Vrzal (21. Cafourek), Kašák, Klaban – Kalivoda, R. Kala, Buriánek – Ambroz (21. Tondr), Jakeš, Chamrád – Příhoda, David, Tondr (21. Vach) – Chochola, Pekárek.

Litoměřice: Volke – Musílek, Kolbaba, Tvrzník, Hillmich, Vejvoda, Kaltenböck – Procházka, Hlusička, Myšík – Horejsek, Patzenhauer, Novák – Svoboda, Hudec, Bauer – Petrus, Hanzl.

Tvrzník: Odehráli jsme dobrý zápas

Hrající kouč Stadionu Litoměřice Daniel Tvrzník neskrýval po druholigovém duelu na ledě Junioru Mělník spokojenost. A měl také důvod, hosté totiž porazili domácí hokejisty 7:5 a připsali si další tři důležité body. „Odehráli jsme dobrý zápas. Při hře v plném počtu jsme byli lepší než domácí, ale znovu jsme měli hodně vyloučených. Snad všechny branky jsme dostali v oslabení. Kvůli tomu byl Mělník ve hře. Ten zápas mohl být rozhodnutý mnohem dřív. Takhle se to tahalo až do konce, ale dopadlo to pro nás dobře, takže můžeme být opravdu spokojeni,“ říkal po sobotním utkání Daniel Tvrzník, který tentokrát nastoupil na postu obránce.

Podle mělnického trenéra Brdičky rozhodl pátý gól

Zatímco litoměřický hrající kouč Daniel Tvrzník se svými spoluhráči slavil výhru, trenér mělnických hokejistů Petr Brdička po porážce 5:7 v sobotním druholigovém duelu truchlil. „Těžko se mi toto utkání hodnotí. Nechci nijak snižovat sportovní výkon Litoměřic a omlouvat porážku, ale každý z přítomných diváků si mohl udělat vlastní obrázek o způsobu řízení zápasu. Přitom vlastní utkání jsme začali velice dobře. Dali jsme úvodní gól, ale pak při čtyřminutovém vyloučení Jakeše jsme dvakrát inkasovali a dostali soupeře do hry. Ten přidal do přestávky další dva góly. Do druhé třetiny jsme trochu proházeli formace, kluci makali na doraz a výsledkem bylo snížení až na rozdíl jednoho gólu. Pak jsme ale v euforii zapomněli na obranu a soupeř přidal pátý gól. To bylo asi pro další vývoj utkání rozhodující,“ měl jasno Brdička. „V poslední části pak soupeř číhal na vlastní modré a velice dobrou obrannou hrou vedení udržel. Určitým pozitivem byl zlepšený výkon, i když jsme se ještě nevyvarovali několika zbytečných individuálních chyb a problémy jsme měli i s disciplínou.“

Roudnice inkasovala osmkrát

Jablonec – Roudnice 8:3

Ve čtyřiadvacátém kole druholigové soutěže skupiny západ zvítězili favorizovaní jablonečtí Vlci nad předposledním HC Roudnice nad Labem 8:3, když o třech bodech rozhodli v posledních pěti minutách druhé třetiny.

S papírově slabším soupeřem někdy nebývají zápasy lehké, což se potvrzovalo více než polovinu utkání, i když samotný začátek tomu nenasvědčoval. Hned po úvodním hvizdu se totiž urodila pěkná kombinace první formace Kadeřábek, Stehno se zakončením Měrtla a Vlci už po devatenácti vteřinách vedli 1:0. Nedůrazná hra i špatné bruslení Jablonce na začátku střetnutí však daly hostujícímu týmu možnost srovnání trefou od modré.

Domácí sice pokračovali v nevýrazné hře, ale dávali góly. Vždy za neúplného počtu hráčů na ledě. Nejdříve při hře čtyři na čtyři přivedl Vlky do vedení Kapička a krátce poté využil přesilovku Ulrych. Začátek druhé třetiny nenasvědčoval, že by domácí měli výrazněji odskočit od soupeře. Na konci první minuty hosté snížili na 2:3. K zajištění rozhodujícího náskoku nepomohla ani klasická přesilovka, která na půl minuty přešla i ve výhodu pět na tři.

K rozhodujícímu ataku zavelel nejaktivnější hráč Vlků Michal Kapička, který nahrál o brankářův hrudník Bacovskému ke čtvrtému gólu. Pátý gól krásně zavěsil za záda gólmana sám a zahájil sérii dalších tří branek v síti Roudnických. Šestý přidal po pěkné přihrávce aktivní bek Gajda a na sedmé se opět podílel Kapička přihrávkou Kadeřábkovi. Stav po čtyřiceti minutách byl tedy 7:3.

Poslední třetina už přinesla pouze po jednom gólu na každé straně, což opět nenaplnilo touhu domácích fandů na desítku. Pro Jablonec byly ale především důležité tři body v boji o osmé místo před play–off, které mohou zaručit lepší postavení pro zápasy. Nádhernou tečkou za zápasem byla v poslední minutě ukázková rána čtyřiačtyřicetiletého exsparťana Žemličky a ještě lepší zákrok jablonecké jistoty v brance Hanouska.

Hosté potvrdili, že na ledech soupeřů se jim vůbec nedaří, dokázali získat pouze dva body v Děčíně. V této bilanci jsou po víkendu nejhorší z celé dvacetičlenné tabulky.

S výhrou byli domácí pochopitelně spokojeni. „Chceme se dostat do první osmičky před play–off a musíme to potvrdit ve středu na Kobře a za týden doma s Benešovem. Jsem rád, že se zranění Stehna nepotvrdilo jako vážné,“ sdělil Deníku prezident jabloneckého klubu Petr Cinibulk.

Branky a asistence: 1. Měrtl (Stehno, Kadeřábek), 11. Kapička (Stehno), 14. Ulrych (Bříška), 35. Bacovský (Kapička), 37. Kapička (Špak), 39. Gajda (Kadeřábek, Měrtl), 40. Kadeřábek (Kapička, Gajda), 56. Měrtl (Kadeřábek) – 9. Jeschke (Brožovský, Szakal), 21. Sailer (Zenk, Novák), 45. Salač (Szakal).

Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 3:1, 4:1, 1:1. Rozhodčí: Würtherle – Daněk, Prokop. Diváci: 350.

Jablonec: Hanousek – Beránek, Gajda, Špak, Ulrych, Chládek, Duda, Klouček, Hataš – Měrtl, Kadeřábek, Stehno – Bacovský, Bříška, Kapička – Zeman, Brokeš, Drak – Špalek, Šejnoha, Skalický.

Roudnice: Kareš – Kala, Zenk, Woš, Kohoutek, Kaplan, Brožovský – Žemlička, Salač, J. Novák – Sailer, T. Novák, Iterský – Szakal, Krastenics, Jeschke.

Autor: Ladislav Janata

DALŠÍ VÝSLEDKY:

HC Klášterec nad Ohří - HC Tábor 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Kanov (Matatušík), 10. Hindoš, 10. Kocár (Kupec), 16. Mařík, 38. Ferebauer, 56. Ferebauer (Květoň).

HC ZVVZ Milevsko - HC Trutnov 6:2 (4:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Krejčí (Procházka), 9. Šperger (Šulčík), 12. Šperger (Hamerle, Šulčík), 14. Šperger (Hamerle), 55. Štefan (Šulčík, Žlůva), 57. Müller (Štych) - 11. Jaroměřský, 33. Potůček (Králíček, Polák).

HC Predators Česká Lípa - HC Kobra Praha 3:5 (0:0, 1:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 23. Preussler (Peterka), 42. Hudíček (Mrkvička, Musil), 55. Šesták (Oliverius, Svoboda) - 32. Bárta (Růžek), 44. Bárta (Paris), 47. Kašťák (Růžek, Šulc M.), 49. Bárta (Paris), 60. Cůlka (Bárta).

HC Baník Sokolov - HC Klatovy 5:6 po prodl. (2:1, 1:3, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Sopr (Rohan), 5. Kukla (Formánek, Mudra), 32. Sopr (Říha), 50. Nový (Račanský), 58. Formánek (Rohan, Mudra) - 9. Setikovský (Holý), 22. Kepl (Geltner), 23. Maxa (Pitule, Mainer), 31. Maxa (Klaus, Hauer), 54. Hobl (Holý, Setikovský), 65. Geltner (Hobl).

IHC Písek - HC Řisuty 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Martinka (Vondřich, Pitel), 21. Novák, 32. Hovora (Slavík), 38. Nikodém (Kalečík), 43. Novotný (Nikodém) - 55. Hegebart (Scherzl).

4.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
Policisté hledají dva mladíky, v Lovosicích platili cizí kartou.

Případ zneužití platební karty byl i díky Deníku objasněn

Hasiči a policisté krotili divokou vodu.
36

FOTO, VIDEO: Hasiči a policisté cvičili v Roudnici na divoké vodě

Kraj se zadluží o další 1,5 miliardy. Za peníze opraví mosty i školy

Ústecký kraj - Další obrovský úvěr hodlá Ústecký kraj splatit do konce roku 2031. V okrese by měl být opraven roudnický most nebo vybudováno Centrum sociální pomoci v Litoměřicích.

Soutěž: Vyhrajte s Deníkem vouchery na prohlídku litoměřických památek

Litoměřice - Destinační agentura České středohoří o.p.s., ve spolupráci s Litoměřickým deníkem připravila na druhou polovinu léta soutěž pro čtenáře o vouchery na Okruh církevní památky Litoměřice.

Sportovní svět upíná pozornost opět do Račic

Račice - Polsko, Portugalsko, Rusko? Kdepak! Nejlepší rychlostní kanoisté planety se představí na severu Čech. „V dané konkurenci jsme si moc nadějí na přidělení MS nedělali,“ přiznal šéf Jan Boháč.

Litoměřice - Ve čtvrtek v podvečer nastoupily Litoměřice k dalšímu přípravnému utkání na ledě Karlových Varů, nováčka WSM Ligy. Energetici již od začátku hýřili aktivitou a po devatenácti vteřinách se ujali vedení. Energie si celé utkání držela náskok, který se jí i přes mohutné dotahování Litoměřic podařil udržet.