Roudnice – Litoměřice 2:4

Hostující tým zahájil aktivně, byl častěji ve třetině domácích a s přehledem ustál i oslabení při vyloučení Bauera. V osmé minutě si najel na přihrávku Procházky Kloz a střelou zápěstím poprvé prostřelil roudnického gólmana Kareše. Z vedení se však Stadion dlouho neradoval, o dvě minuty později zavezl puk do třetiny Borovský, přes Šreka se dostal k Závadovi, který nadvakrát překonal Volkeho.

Ve 12. minutě pěkně zakombinovali v domácí třetině Hanzl se Zámečníkem, Kareš však svůj tým podržel. A děkovat mu mohli spoluhráči i o chvíli později, kdy vychytal Myšíka. Ve 14. minutě se už skóre měnilo, když dostal Litoměřické do vedení Buďa. O necelou minutu později pak domácí chybovali, nevyhodili puk a Bauer bez problémů přidal už třetí branku Stadionu, po které se nechal Kareš vystřídat Davídkem. Ten se zapotil po teči Kloze. Na začátku 18. minuty kapituloval, když spoluhráči nechali projet až před branku zkušeného Kaltenböcka. Ten si počkal na správný okamžik a vymetl šibenici – 1:4.

S nepříznivým stavem se Roudničtí, které, stejně jako hosty, neúnavně podporovali fandové, snažili něco udělat. V dobrých šancí se ocitli Zuziak i Žemlička, Volke však svůj tým podržel. V polovině zápasu se neprosadil po individuální akci ani Wágner. Ve 32. minutě však domácí snížili, Zuziak si zpracoval vysokou přihrávku od Žemličky a mezi dvojicí obránců vypálil přesně – 2:4. Na druhé straně zabránil Davídek ve skórování Procházkovi.
Na začátku poslední třetiny měli domácí dvakrát po sobě početní výhodu, skórovat se jim však nepodařilo. A protože se v 54. minutě neprosadil ani litoměřický Buďa, skončil duel stejně jako před rokem – 2:4.

„Už jsme konečně potřebovali vyhrát, kluci byli psychicky dole. Po první třetině jsme měli náskok, chtěli jsme pak hrát zodpovědně, což se nám dařilo. Roudnici jsme do ničeho vážnějšího nepustili,“ byl po derby spokojený hrající kouč Stadionu Daniel Tvrzník.

Litoměřičtí s deseti body poskočili na 16. příčku, Roudnice je se šesti poslední. V neděli hostí Stadion od 17 hodin Kobru Praha, Roudnice zajíždí na led Děčína.

Branky a asistence: 10. Závada (Šrek), 32. Zuziak (Žemlička, J. Novák) – 8. Kloz (Procházka), 14. Buďa (Procházka), 15. Bauer (J. Svoboda), 18. Kaltenböck (Hudec). Vyloučení: 4:5, navíc Sailer (Roudnice) 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:4, 1:0, 0:0. Rozhodčí: Svátek – Frodl, Nepomucký. Diváci: 582.

HC Roudnice: Kareš (od 15. Davídek) – Šrek, Kaplan, Woš, T. Novák, Zenk, Kohoutek, Brožovský – J. Novák, Zuziak, Žemlička – Vaněček, Wágner, Sailer – Szakal, Závada, Borovský – Matejčík, Jeschke.
Stadion Litoměřice: Volke – Kolbaba, Musílek, Vejvoda, Kaltenböck, Tvrzník, Hillmich, Jakl – Procházka, Kloz, Buďa – Svoboda, Hudec, Bauer – Zámečník, Hanzl, Patzenhauer – Horejsek, Myšík, Petrus – Veverka.

Výsledky 12. kola: Roudnice – Litoměřice 2:4, Klatovy – Tábor 4:1, Nymburk – Milevsko 4:2, Jindřichův Hradec – Trutnov 7:2, Sokolov – Kolín 1:8, Česká Lípa – Písek 3:4, Rokycany – Děčín 3:0, Mělník – Klášterec 5:3, Jablonec – Řisuty 5:2, Kobra Praha – Benešov 5:7.

1. HC Junior Mělník ⋌ 8 2 0 1 1 55:30 29
2. HC Průmstav Develop Rokycany ⋌9 0 0 1 2 49:25 28
3. HC Predators Česká Lípa⋌9 0 0 0 3 65:30 27
4. KLH Vajgar Jindřichův Hradec⋌ 8 0 0 0 4 48:40 24
5. HC Klatovy ⋌7 1 0 1 3 44:40 24
6. NED Hockey Nymburk ⋌7 1 0 0 4 40:31 23
7. Hockey Club Tábor ⋌7 0 0 1 4 41:31 22
8. IHC Písek⋌6 2 0 0 4 38:33 22