Milevsko – Litoměřice 5:4

Stadion promarnil velkou šanci

Poprvé se hosté z gólu radovali už v páté minutě, kdy se po přihrávce Hillmicha prosadil Procházka. Stadion byl aktivnější, což potvrdil druhou trefou Pánek. Už na 3:0 zvyšoval na začátku druhé části v přesilovce Hudec. Početní výhodu využili ve 35. minutě i domácí, ale hosté znovu odskočili na rozdíl tří branek díky Procházkovi. V závěru prostřední části pak Litoměřičtí pykali za ztrátu koncentrace, laciný gól z hokejky Müllera znamenal snížení náskoku na 4:2.

Třetí dvacetiminutovka hostujícímu týmu vůbec nevyšla, nejprve se od modré prosadil Žlůva a v 50. minutě vyrovnal Müller. Pouhých šest vteřin před koncem napřáhl Procházka a prostřelil Volkeho v litoměřické brance popáté.

Nad promarněnými body kroutil hlavou i hrající kouč litoměřického Stadionu Daniel Tvrzník. „Dodnes to nemůžu pochopit. My dvě třetiny domácí do ničeho nepustíme, jsme jasně lepší, ale v poslední třetině to takhle pokazíme. Asi jsme si mysleli, že to přijde samo. Je pravda, že jsme museli udělat před poslední třetinou nějaké změny kvůli zraněným, ale stejně jsme to měli udržet.“

Ve středu se Stadion představí na domácím ledě, kde od 18 hodin přivítá Klášterec.

Branky a nahrávky: 35. Suchánek (Kořánek, Krejčí), 40. Müller (Suchánek, Štych), 47. Žlůva (Kořánek, Krejčí), 50. Müller (Schmied, Novotný), 60. R. Procházka (Suchánek) – 5. P. Procházka (Hilmich), 11. Bauer (Pánek, Tvrzník), 24. Hudec (Zámečník, Tvrzník), 37. P. Procházka (Buďa). Rozhodčí: Poskočil – Šperl, Vavruška. Vyloučení: 12:11. Využití 2:3. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, 2:2, 3:0. Diváci: 300.

Litoměřice: Volke – Vejvoda, Kaltenböck, Kolbaba, Jakl, Šindela, Hillmich, Tvrzník, Macaj – Buďa, Hudec, Zámečník – Patzenhauer, Bauer, Horejsek – Pánek, Myšík, P. Procházka – Veverka, D. Svoboda, J. Svoboda.

Mělník – Roudnice 3:2

Mělník se v hokejovém derby na body nadřel

V druholigovém derby se mělnickým hokejistům proti Roudnici vůbec nedařilo. Hosté nedali žádný puk zadarmo a enormní bojovností nenechali domácím ani píď ledu. Hráči Junioru byli sice hokejovější, ale po celý zápas ze sebe nedokázali setřást nervozitu. Museli být proto rádi i za nejtěsnější vítězství 3:2.

Po úvodním oťukávání se do první šance dostali domácí, když v oslabení ujel Příhoda s Jakešem, ale hostující gólman Fiala zachránil. Roudničtí pak měli příležitost hrát dvaačtyřicet sekund přesilovku pět na tři, ale ke střelbě se prakticky nedostali. Laxní hra domácích ale byla potrestána ve 12. minutě. Žemlička využil špatného vyhození domácích a propasíroval puk za Vokurkova záda. Domácí pak přidali na obrátkách, ale hosté náporu odolávali. V rozmezí mezi třináctou a patnáctou minutou postupně nastřelil Vach horní tyč, neujal se ani slibný brejk dvojice Kalivoda, Burinánek a vrcholem bylo neproměněné trestné střílení R. Kaly nařízené po faulu na Jakeše. Přesto se šlo o první přestávce do kabin s nerozhodným výsledkem. Po přihrávce Ambroze se parádně trefil Chamrád.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU!

Stejný průběh měla i druhá třetina. Hosté pozorně bránili a navíc měli v brance vynikajícího Fialu, který je několikrát podržel. Nestačil pouze na střelu Vacha, který našel skulinku mezi jeho betony.

Poslední dějství začali domácí tlakem, který vyvrcholil ve 46. minutě. Hosté se nemohli dostat z vlastní třetiny a museli si vypomáhat fauly. V přesilovce pět na tři pak přidal třetí gól domácích obránce Kašák, kterého našel milimetrovou přihrávkou zpoza branky Kalivoda. Necelých šest minut před koncem vykřesal (rovněž v tuplované přesilovce) naději pro hosty Krastenics. V nervózním závěru už ale domácí těsné vítězství uhájili.

Ve středu v 18 hodin přivítají roudničtí hokejisté na svém stadionu Nymburk.

Branky a nahrávky: 17. Chamrád (Ambroz), 35. Vach (Příhoda), 48. Kašák (Kalivoda) – 12. Žemlička, 54. Krastenics (Žemlička). Rozhodčí: Svátek – Podracký, Andrejsek. Vyloučení: 10:10, navíc Vach (Mě) a Strycharz (Rce) 5 do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 300. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1.

Roudnice: Fiala – Kotešovský, Zenk, Strycharz, Woš, Šrek, T. Novák, Kala, Brožovský – Závada, J. Novák, Borovský – Sailer, Krastenics, Vaněček – Hlavička, Zuziak, Žemlička – Jarkovský, Weishäupl.