VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zuna: Dva tréninky týdně jsou v dnešní době na údržbu, ne na posun

Litoměřice – Na začátku fotbalové sezony 2016 – 2017 došlo ke sloučení klubů Sokol Pokratice a FK Litoměřice a vytvořil se nový subjekt FK Litoměřicko. Došlo tak i k nárůstu hráčů a tím spojené větší zodpovědnosti klubu k mládeži, proto klub vytvořil od října minulého roku funkci šéftrenéra mládeže, do které jmenoval odchovance klubu, ještě nedávno trenéra divizního týmu a nyní kouče mladších žáků, Pavla Zunu (na snímku), aby předal své zkušenosti.

12.5.2017
SDÍLEJ:

KOPANÁ - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Kolik týmů mládeže aktuálně FK Litoměřicko má?

Máme 13 mládežnických týmů, kdy jeden tým hraje okresní přebor a ostatní krajský přebor. Velké rezervy máme u staršího dorostu, kde se potýkáme s malým počtem hráčů. Jinak se snažíme, abychom měli hráče v týmech po ročnících.

To už je pořádná porce…

To je pravda, naštěstí se necítím sám, protože mi pomáhají kolegové Karel Cermánek a Petr Nepraš.

Jaké výsledky dosahuje mládež v soutěžích?

Většina týmů hraje v horní polovině. Dobré výsledky jsou odměnou celému týmu za kvalitní tréninkovou jednotku a povzbuzením do další práce. Abych řekl pravdu, tak pokud chceme hráče vychovávat, tak výsledky nejsou až tak důležité. Především nás zajímá individuální herní výkon jednotlivce a u starších hráčů týmový herní výkon, ale hlavně si přejeme, aby si děti vypěstovaly lásku ke sportu. Každopádně veřejnost to v dnešní době vnímá jinak a fotbal hodnotí podle výsledků a nevidí, jaký je za tím kus práce trenérů. Když kvalitně trénujete, tak přijdou i výsledky a tudíž je nikdo nemusí řešit.

Víte už, co je potřeba zlepšit do budoucna?

Těch věcí máme před sebou hodně. Na začátku je to sjednocení trenérů na bázi dokumentace a kvality tréninkových jednotek. Dále chceme, aby se trenéři neustále vzdělávali, chodili na licence, semináře. Jen tak můžeme zkvalitnit tréninkové jednotky. Pro příští ročník vytváříme koncepci týmu, naším cílem je, aby každý tým měl možnost individuálního tréninku v podobě atletiky, gymnastiky, juda, plavání. Od r. 2009 až po dorost budou kluci trénovat 3 – 4 x týdně, protože jen tak můžeme rozvíjet dovednosti. Dva tréninky v týdnu jsou v dnešní době jen na údržbu, ne na posun.

Jaké tréninkové prostory celky využívají?

Dlouhodobě se klubu nedaří zajistit investice na umělou trávu či dotaci na další travnatou plochu v areálu FK. Chybí prostory na posilování a regeneraci, ale stejně je na tom i většina sportovních klubů v našem městě. Nyní tak využíváme travnaté plochy hlavního stadionu v Litoměřicích, dále v Pokraticích, Mlékojedech a také u spřáteleného klubu v Žitenicích. V zimě využíváme místní tělocvičny a starší ročníky malé plochy s umělou trávou v Pokraticích a u ZŠ Ladova.

Jak moc je v tuto dobu tento „koníček" finančně náročný?

Neodlišujeme se od ostatních místních sportů, či kroužků. Spíš bych řekl, že jde o jeden z levnějších sportů. Mám tři děti, z nichž každé dělá něco jiného, a vím, že je to náročné, ale je to investice do jejich budoucnosti, kde si vytváří návyk na pohyb. Začátky nejsou náročné, stačí správné oblečení, míč velikosti 3, láhev na vodu, tenisky nebo kopačky. Postupně se další věci přidávají. Každý hráč zaevidovaný v našem klubu je podle stanov i členem a platí roční příspěvky.

Perspektiva do budoucna?

Už teď máme některé mladé hráče, věkem dorostence v B týmu hrajícím krajský přebor a ukazují, že by jednou mohli být stavebním kamenem týmu. Do budoucna bychom rádi dostali statut střediska SCM nebo SpSM, abychom se mohli měřit s těmi nejlepšími a posunuli se v herních činnostech. Víme, že je to běh na dlouhou trať, půjdeme krůček po krůčku, ale velmi o to stojíme.

Kam nebo na koho se mohou případní zájemci obrátit?

Nábory všech ročníků probíhají celoročně. A 29. května bude pořádán pro ročník 2010, 2011, 2012 turnaj školek a s tím bude spojený i nábor. Kontakty na trenéry jednotlivých ročníků jsou na našich webových stránkách. (km)

Autor: Ladislav Pokorný

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Litoměřický deník = Vaše noviny
1

KRÁTCE: Auto na střeše u Ostré, požár gauče v litoměřické nemocnici

Vyproštění chlapce, který spadl v Terezíně do studny.
2 3

FOTO: Třináctiletý chlapec spadl v Terezíně do studny

Dobrá zpráva: Bezdomovci se od litoměřického hřbitova odstěhují

Litoměřice – Minulý týden jsme uveřejnili článek o skupině lidí bez domova, kteří se usídlili mezi zahrádkami a hřibitovem v Litoměřicích. Jedná se o místo, kde se nacházejí hromadné hroby z období druhé světové války.

FOTO: Rameno Labe kolem Střeleckého ostrova páchne a je plné odpadků

Litoměřice - Zaměstnanci povodí Labe místo uklidili letos v dubnu, další úklid chystají.

FOTO: Ploskovický zámek se přenesl do baroka

Ploskovice - Ploskovický zámek ovládla barokní atmosféra. Večer patřil hudbě i zábavě. 

"Stezka ukázala správný směr," ví Kalivoda

Roudnice n. L. – Martin Kolomý, závodník roudnické stáje Tatra Buggyra, dokončil letošní ročník rally Hedvábná stezka na jedenáctém místě. Vítěz tří etap a jediný pilot, který dokázal držet krok s kamazy, vybojoval na asijské pouti speciální cenu za bojovnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení