V semifinále okresního poháru se střelci činili, padlo 16 branek

Litoměřice – Je rozhodnuto. Finále okresního poháru dospělých si zahrají fotbalisté SK Roudnice a Sokola Mšené – lázně. Zatímco v Roudnici nad Labem si domácí (II. třída) od úvodu udržovali nad I. B třídními Liběšicemi převahu, druhý semifinálový duel účastníků okresního přeboru měl mnohem „divočejší" průběh.

19.5.2017

Semifinále okresního poháru: Roudnice - Liběšice.Foto: Deník/Ladislav Pokorný

Mšené – lázně – Velké Žernoseky 6:5

Branky: 27. a 59. Zelinka, 49. a 64. Kajetán, 19. Jarošík, 69. Husák – 6., 40. a 84. Záveský, 14. a 54. Lesche, poločas 2:3, r. Gabriel – Gaube, Lesák, 40.

K vidění bylo celkem 11 branek. Velké Žernoseky rychle vedly 0:2, Mšené – lázně srovnaly, ale před odchodem do kabin si hosté vzali náskok zpět. A odpověděli i na vyrovnávací trefu Kajetána. Jenže pak Sokol třemi rychlými góly dokonale otočil zápas.

Roudnice – Liběšice 4:1

Branky: 12. a 35. Trejbal, 18. z pk. a 59. Stejskal – 72. Kozel, ŽK 1:3, poločas 0:3, r. Kušpál – Hlaváček, Dobiáš, 100.

V Roudnici chyběla v obou týmech řada hráčů základní sestavy, ale mnohem lépe se s absencemi vyrovnal lídr okresního přeboru, který si už o víkendu zajistil postup do I. B třídy. V té se bude mj. utkávat právě i s Liběšicemi. Domácí vedli rychle 2:0 a v pohodě si dokráčeli pro vítězství 4:1, dvakrát se trefili Stejskal a Trejbal.

„I když jsme nastoupili s hodně mladými hráči v základu, nebylo to hlavně v prvním poločase špatné. Kluci chtěli chodit do kombinací, nabíhali si, snažili se. Postupem času sice úroveň trochu upadla, už se tak nebránilo, ale výsledek bereme," zhodnotil duel jeden z koučů SK Roudnice Roman Potočný.

Finále okresního poháru je na programu už ve středu 7. června od 18 hodin v Bohušovicích nad Ohří.

19.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Litoměřický deník = Vaše noviny
1

KRÁTCE: Auto na střeše u Ostré, požár gauče v litoměřické nemocnici

Vyproštění chlapce, který spadl v Terezíně do studny.
2 3

Dobrá zpráva: Bezdomovci se od litoměřického hřbitova odstěhují

Litoměřice – Minulý týden jsme uveřejnili článek o skupině lidí bez domova, kteří se usídlili mezi zahrádkami a hřibitovem v Litoměřicích. Jedná se o místo, kde se nacházejí hromadné hroby z období druhé světové války.

Litoměřice - Zaměstnanci povodí Labe místo uklidili letos v dubnu, další úklid chystají.

Ploskovice - Ploskovický zámek ovládla barokní atmosféra. Večer patřil hudbě i zábavě.

"Stezka ukázala správný směr," ví Kalivoda

Roudnice n. L. – Martin Kolomý, závodník roudnické stáje Tatra Buggyra, dokončil letošní ročník rally Hedvábná stezka na jedenáctém místě. Vítěz tří etap a jediný pilot, který dokázal držet krok s kamazy, vybojoval na asijské pouti speciální cenu za bojovnost.