Aktivněji začali hosté, ovšem po chybě v defenzivě udeřilo na druhé straně. V 11. minutě se trefil Svojtka. Roudnice odpověděla o chvíli později, kdy centr Medka zužitkoval Laušman.

Celek z Podřipska pokračoval v aktivní hře, zatímco Hlavičtí sázeli na brejky. V 18. minutě odcentrovali z pravé strany, asistent hlavnímu signalizoval, že míč přešel brankovou čáru, ač se to zřejmé nezdálo. Gól však byl uznán a začalo další dobývání Štěpanovského svatyně. Ten byl týmu velkou oporou.
Když neproměnil velkou šanci Brandejs, chvíli před poločasem přidal pojistku Grösl.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce hosté na výkon z první části nenavázali. Územní převahu měli domácí, kteří však nebyli příliš nebezpeční. I tak si už náskok s přehledem pohlídali.

Roudničtí se tak z malého hřiště, na kterém byl z autu dohodil do vápna i mladší žáček, vraceli s prázdnou.

„Narazili jsme na kvalitní mančaft, věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. V České Lípě jsme si před týdnem zvedli sebevědomí. První poločas se nám vydařil především co se týká útočné fáze, resp. skóre. Nic však nebylo rozhodnuté, každý útok Roudnice byl nebezpečný. Zatímco první část byla kvalitní, druhý poločas už neměl takové tempo. Za tyto tři body jsme každopádně rádi. Že v úvodu dvakrát vyhrajeme, to jsem nečekal,“ přiznal domácí kouč Jaroslav Dočkal, který má k dispozici hodně mladý tým. „To je fakt, kádr se hodně omladil. Z těch zkušenějších tady mám jen Svojtku. Jsme farma Hradce, i dnes za nás nastoupili tři hráči.“

Hodně zklamaný byl po utkání trenér Roudnice Marián Řízek. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, byli nebezpeční směrem dopředu. Bohužel jsme po rohu inkasovali. Naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat, ale pak rozhodčí přiznal domácím druhý gól.

Měli jsme další šance, Brandejs, Bukač, pak Brhlík hlavou, ovšem nic z toho nebylo. Před poločasem jsme zase udělali hrubku a inkasovali potřetí. V úvodu druhé půle jsme ještě dvakrát zahrozili, ale po šanci Bukače bylo po nás. Od 58. minuty se to už jen dohrávalo. Odešla nám záloha, neexistoval útok a domácí to jen udržovali. Takové hrubky zkrátka dělat nesmíme.“

Hlavice – Roudnice 3:1

Branky: 11. Svojtka, 18. Petrášek, 41. Grösl – 15. Laušman, ŽK 2:1, poločas 3:1, r. Moník, 120.
Roudnice: Brauneis – Kala, Vaněk, Brhlík, Lukášek (46. Pohořelý) – Bukač, Kuchař, Medek (74. Kučera), Brandejs – Vobořil, Laušman (80. Mikas).