Favorit začal naplňovat papírové předpoklady od úvodu, už ve čtvrté minutě se totiž dostal do vedení, když se po rohu prosadil hlavou Kala. O chvíli později prošel do vápna Brandejs a Malý jeho střelu s námahou vyrazil. Vzápětí hlavičkoval Kwame těsně nad. Roudnice byla při chuti, ovšem brankou neskončil pokus Kuchaře a střely Kaly a Brandejse neměly razanci. Domácí přitápěli pod kotlem, Malý nejprve boxoval míč před Kwamem a dorážku Kuchaře vyhlavičkoval z prázdné branky jeden z hostujících obránců.

Následoval rohový kop a zatažení Kwameho. Z penalty pak zvýšil náskok nejlepší jarní střelec Roudnice Kuchař. V závěru prvního poločasu se dostal k nebezpečné hlavičce po centru Pohořelého Vobořil, branku však netrefil a stejně se vedlo o chvíli později Brandejsovi.

Polepy v prvním poločase nebezpečné nebyly a k ohrožení Svatoše se nedostaly. Po změně stran už jim domácí přece jen nabídli nějaké možnosti. I když v úvodu byli znovu mnohem aktivnější. Kala nejprve vystihl rozehrávku, ale jeho ulička na Kuchaře byla příliš dlouhá, poté Roudničtí pěkně zakombinovali a po patičce Vobořila měl dobrou příležitost Brandejs. Malý však tentokrát hosty podržel. Ti o sobě dali poprvé vědět v 58. minutě, kdy Svatošovu pozornost vyzkoušel dalekonosnou střelou Paták. Na druhé straně trefil Pohořelý tyč. V 62. minutě se k odraženému míči dostal Müller a trefil se z hranice vápna – 2:1. Domácí odpověď byla rychlá, po rohu se hlavou prosadil Vlček.

„Napište, že to byla prudká rána zátylkem,“ smál se po utkání autor třetí roudnické branky. V 68. minutě nejprve na poslední chvíli zblokoval pokus Kotěry Putík, aby na druhé straně po kolmici Medka zatáhl ve vápně Brandejse Malý. Viděl žlutou kartu a rozhodčí Váňa nařídil pokutový kop. Ten Brandejs proměnil – 4:1.

Domácí polevili a Polepští se stále častěji osmělovali. Deset minut před koncem si na centr Javorka naskočil nevysoký Paták a po jeho hlavičce se znovu měnilo skóre. „Gólů hlavou mnoho nedávám. Ale občas se trefím, asi tak jednou za deset let,“ bral prohru s nadhledem zkušený středopolař hostů (r. 1971).

Roudnice – Polepy 4:2

Branky: 4. Kala, 41. Kuchař z pen., 64. Vlček, 75. Brandejs z pen. – 62. Muller, 80. Paták, ŽK 0:2, poločas 2:0, r. Váňa, 250.
Roudnice: Svatoš – Kala (82. Polák), Vlček, Putík, Pohořelý – Medek, Kwame, Mašanský (40. Mikas), Brandejs (79. Cibulka) – Kuchař – Vobořil.