Roudnice je vítězem okresního poháru, porazila Mšené - lázně

Bohušovice n. O. - Vítězem letošního ročníku okresního poháru dospělých se stali fotbalisté SK Roudnice, kteří na hřišti v Bohušovicích porazili Mšené - lázně 4:0. Čtyřmi brankami se blýskl Lebduška.

8.6.2017

Finále okresního fotbalového poháru dospělých: Roudnice (v bílomodrém) - Mšené - lázně.Foto: Deník/ladislav Pokorný

Bez větších problémů si dokráčeli pro prvenství v letošním ročníku okresního poháru dospělých fotbalisté SK Roudnice, kteří ve finále porazili Mšené – lázně 4:0. Poražení takto smutnili i před rokem, kdy ve Vědomicích podlehli Bohušovicím.

V duelu dvou celků II. třídy (1. Roudnice, 9. Mšené lázně) se na branku dlouho nečekalo. V 11. minutě zůstal po rohovém kopu neobsazený Lebduška a střelou k tyčí dostal Roudnici do vedení. Po dvaceti minutách se solidním zákrokem po dalekonosné střele Joba vytáhl Fiala, ale z následného rohu inkasoval, když z první napálil míč Lebduška.

Ten mohl už v prvním poločase zkompletovat hattrick, ale po přihrávce Hubeného pálil v tísni jen do břevna.
„To vedení nás asi moc ukolébalo, soupeř se totiž také dostal do šancí. Mohli jsme dnes víc gólů dát, ale také nějaké dostat," nebyl spokojený s defenzivní činností týmu jeden z koučů vítězů Jiří Šmidrkal.
Na mysli měl akci Zelinky, kterého musel nadvakrát vychytat Šrettr. O chvíli později minula bomba Razáka jen těsně branku a v největší mšenské příležitosti nedokázal skórovat ani Briksa. Jeho sólo od půlky zastavil roudnický gólman a s dorážkou si poradili zadáci.

Krátce po změně stran mohl navýšit vedení SK Voves, proti byl ale Fiala. V 50. pálil nad Aubrecht, a tak se skóre znovu měnilo až v 58. min., kdy vyslal do uličky Hubený Lebdušku. Gólman si sice na jeho střelu sáhl, ale cestě míče do sítě nezabránil – 3:0. A spolupráce stejné dvojice se stejným výsledkem se opakovala i čtvrthodinku před koncem – 4:0. Další gól už lídr okresního přeboru nepřidal.

„Dá se asi říct, že to bylo povinné vítězství. V prvním poločase byla ale naše hra hrozná, bohužel je znát, že už je konec soutěže. Máme nějaké zraněné, ta sestava není ideální. Kombinujeme to s dorostem, ale i ti mladí kluci toho už mají za celou sezonu asi plné kecky," poznamenal Šmidrkal.
Celkově ale hodnotil středeční odpoledne jako vydařené. „Ale jo, vyhrálo se a i s výsledkem jsme nakonec spokojeni. V mistrovské soutěži skončíme první, postoupíme, tady jsme vyhráli pohár. Máme tedy double. No a ten moc mančaftů v republice nemá, ani Slavie nebo Sparta," uzavřel se smíchem hodnocení roudnický kouč.

SK Roudnice – Sokol Mšené – lázně 4:0

Branky: 11., 21., 56. a 75. Lebduška, ŽK Jarošík (Mš.), poločas 2:0, r. Bartůněk – Bartoš, Huml, 200.

Roudnice: Štettr – Voves, Job, Hyťha (76. Hlaváček), Klepáč (46. Srp) – Novotný (46. Aubrecht), Hubený, Trejbal (76. Matuszewski), Jansa – Lebduška, Stejskal (76. Husák).

Mšené – lázně: Fiala – Šanda, Hubáček, Jarošík, Kajetán – Fáry, Razák, Husák, Zelinka – Brůža, Briksa.

Bude doplněno

8.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jaroslav Šilhavý na fotografii z Osvětimi.

Vzpomínka na ředitele cukrovaru Jaroslava Šilhavého umučeného nacisty

Císař Karel IV. s doprovodem zavítal na úštěcký jarmark i loni.

Císař Karel IV. pobude na jarmarku celou sobotu

Litoměřice podpořily sportovce. Na nové hřiště dají pět milionů

Litoměřice /ANKETA/ - Pětimilionovou dotaci na stavbu nového hřiště pro futsalový klub Gardeline a 200 tisíc na mládežnický fotbal klubu FK Litoměřicko schválili litoměřičtí zastupitelé. Návrh se však nelíbil opozici. Kritizovala hlavně to, že peníze poslouží klubům, ve kterých město nemá majetkové zastoupení.

Špatná zpráva: Na silnicích zemřelo zatím o šest lidí více než loni

Ústecký kraj - Řidiči často hazardují a jezdí vysokou rychlostí. To se jim však může stát osudným.

Litoměřické ulice Horova a Halasova získají nový povrch

Litoměřice – Nové povrchy bude mít na konci prázdnin silnice v ulici Horova a Halasova v Litoměřicích. Na opravě pracují litoměřické městské služby společně se soukromou stavební firmou.

Povodeň 2002: Řádění vodního živlu na Litoměřicku objektivem Karla Pecha

Litoměřicko - Je to přesně 15 let co Česko zasáhla ničivá povodeň. Ušetřeno nezůstalo ani Litoměřicko. Prohlédněte si fotografie z Litoměřic, Lovosic, Píšťan, Křešic a dalších míst zasažených velkou vodou v roce 2002.