Roudnice doma nebodovala

Roudnice n. L. – Jednou to přijít muselo. A bylo to v neděli. Fotbalisté třetiligové Roudnice na domácím hřišti poprvé v letošním ročníku ČFL ztratili všechny tři body.

17.9.2012

Roudnice - StrakoniceFoto: Deník/Karel Pech

Strakonice, které jsou farmou Českých Budějovic, byly v nedělním podvečeru lepším týmem.

„Jsme velmi spokojeni. V týdnu jsme uspěli na Spartě B, teď i tady na hřišti soupeře, který dodnes neprohrál," poznamenal po duelu asistent hostujícího týmu Petr Skála.

Domácí poprvé inkasovali v deváté minutě, kdy unikl Hudson, našel Linharta a ten propálil Pechatého. Roudničtí však rychle odpověděli. Ve 13. minutě se prodral do vápna Brandejs, byl nedovoleně zastaven a z pokutového kopu se nespletl Macháček – 1:1.

Deset minut po změně stran našel znovu Hudson centrem hlavu Linharta a Strakonice šly znovu do vedení – 1:2.

Svěřenci Pavla Janečka se sice snažili, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Naopak ještě jednou inkasovali, když v 67. minutě proměnil pokutový kop Rýdel. Změnu  nepřinesl ani závěrečný tlak.

SK Roudnice – SK Strakonice 1908 1:3

• Branky: 13. Macháček (z pen.) – 9. a 55. Linhart, 67. Rýdel (z pen.). Rozhodčí: Tereba. ŽK: 23. Holub, 77. Linhart. Diváci: 350.
• Roudnice: Pechatý – Chalupa, Kratochvíl, Vaněk, Macháček (46. Pícha) – Doležal, Medek, Mareš, Brandejs – Jindráček (58. Brožík), Melunovič (68. Vobořil).
• Strakonice: Křížek – Dvořák, Novák, Holub, Hanzlík – Hudson, Benát, Rýdel, Zeba (80. Petráň) – Linhart (89. Vaněk), Němec (71. Bakal).

17.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Správce hřbitova Pavel Lolo u pietního místa, kde je pohřebiště několika desítek zajatců z koncentračního tábora Richard.

Dobrá zpráva: Bezdomovci se od litoměřického hřbitova odstěhují

Slepé rameno řeky Labe v Litoměřicích je vlivem nízké hladiny poloprázdné. Na březích zahnívají zbytky odpadu. Rameno silně zapáchá a odrazuje návštěvníky ostrova.
2 9

Ploskovice - Ploskovický zámek ovládla barokní atmosféra. Večer patřil hudbě i zábavě.

"Stezka ukázala správný směr," ví Kalivoda

Roudnice n. L. – Martin Kolomý, závodník roudnické stáje Tatra Buggyra, dokončil letošní ročník rally Hedvábná stezka na jedenáctém místě. Vítěz tří etap a jediný pilot, který dokázal držet krok s kamazy, vybojoval na asijské pouti speciální cenu za bojovnost.