Pro diváky musel být fotbal zážitkem

Brozany – Fotbalisté divizních Brozan zakončili náročnou sérii.

8.9.2010

Ilustrační foto.Foto: Jaroslav Kunz

V ní kromě víkendových domácích soubojů s celky Viktorie Jirny a Litvínova a duelu v Roudnici, čekaly ještě dvě vložené středy a souboje odloženého prvního kola s týmem Polep a duel domácí pohárové soutěže s prvoligovými Teplicemi.

A trenér Václav Rys neměl před zápasem s Litvínovem příliš variant, když kromě brankáře Kudrny a v poháru vyloučeného Veleby chyběli i Rada, Corea a Vacek a navíc krátce po půli odkulhal ze hřiště zraněný Divecký.

„Náročný program se projevuje i na zraněných, protože nemáme žádnou rehabilitaci a regeneraci, ale naštěstí jsme utkání zvládli. Mladí kluci dokázali zabojovat,“ tvrdil brozanský kouč, který měl na lavičce pouze náhradního gólmana Fišera a dvojici Kalous, Mižič.

Fotbalový fanda však v Brozanech musel jásat, hrál se oboustranně útočný fotbal a hlavně padaly góly. Litvínov šel do vedení z první útočné akce, ale o deset minut později bylo srovnáno. To si při trestném kopu vzal míč na povel Gnahoui, našel milimetrovým pasem Diveckého a ten k údivu gólmana Brejchy i obranné formace poslal míč do sítě. A ve 22. minutě už domácí fotbalisté vedli.

K trestnému kopu se postavil tentokrát Rosocha a trefil se parádně přes zeď, Brejcha byl za diváka a když mu míč přistál v síti, musel si připadat jako Jiří Paroubek při hodnocení červnových voleb. A když litvínovský gólman udělal další chybu a nesmyslně fauloval pronikajícího Horu a Gnahoui z penalty zvýšil na 3:1, došla trpělivost trenéru Litvínova Robertu Žákovi a ještě v první půli střídal gólmany.

„Měli jsme tak trochu i štěstí, že Litvínov postavil tohoto gólmana, v utkání padlo osm branek, ale minimálně čtyři jdou na vrub gólmanů,“ všiml si Václav Rys.

Hosté pak z penalty snížili, ale Švarc, který vystřídal Brejchu, dlouho čisté konto neudržel a inkasoval těsně před půlí od Rosochy. Na šest branek z první půle druhý poločas nenavázal, ale zajímavých momentů bylo dost. Litvínov snížil a byl blízko vyrovnání, když se gólman Tuzar vydal daleko za trestné území, k míči se však dostal Horský a pálil do opuštěné branky.

Kulatému nesmyslu se však postavil do cesty Uka. Definitivu domácím přinesla penalta Gnahouiho po faulu na Kühna. Dva hráči měli nakročeno k hattricku, ale Rosocha během krátké chvíle zmařil dvě šance a střelu, kterou vyslal na branku Ghanoui, zastavilo břevno.