Pardubice nad Roudnicí dominovaly

Pardubice – Pardubický celek potřeboval jeden bod k potvrzení druhého místa v tabulce ČFL bez ohledu na ostatní zápasy a to se mu podařilo s přehledem. Domácí celek byl totiž celý zápas lepší.

11.6.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Škoda, že si na poslední letošní zápas nenašlo na stadion Pod Vinici cestu více fanoušků, ale ti co přišli, se celý zápas bavili ofenzivními choutkami borců v červených dresech a viděli čtyři hezké branky a spoustu dalších akcí a šancí.

V páté a sedmé minutě měl šance Petrus, ale ještě nedal. Do vápna hostů létaly centry z obou stran, ale ti dlouho odolávali. Na první gól se tak čekalo do 28. minuty, kdy z pravé strany poslal přesný míč před branku Rešetár a Javůrek dělovkou z první otevřel skóre.

Za dvě minuty vlétl do vápna Petrus, byl faulován Vaňkem a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. K němu se postavil Jeřábek, ale Lipš jeho střelu vyrazil. Ve 36. minutě diváci viděli nejhezčí gól zápasu, když se po centru dostal odražený míč k Petrusovi, který zády k brance vystřihl z deseti metrů efektní nůžky. Pak vysunul Javůrek Petruse, ale ten zakončil slabě.

Začátek druhé půle nepřinesl pokračování útočné smrště domácích, dlouho to byl fotbal bez vážnější akce, až v 63. minutě Rešetár vysunul za Petruse, ten počkal na dobíhajícího Dittricha, ale jeho střela se odrazila od vnitřní tyče. V 67. minutě domácí definitivně uklidnil třetí gól, když se po centru dostal odražený míč k Tischlerovi, který ho uklidil do sítě. Hned za dvě minuty Jeřábek vybojoval míč na polovině hostů, předložil ho Petrusovi, který chytrým podkopnutím poslal míč za Lipše počtvrté. V 71. minutě šel pro změnu na Lipše sám Rešetár, ale ten ho vychytal. V 76. minutě si Hundák pohrál s obráncem i gólmanem, ale jeho lob skončil nad.

Poté se utkání dohrávalo, ale ještě jedna velká šance se zrodila v 89. minutě, kdy se po kombinaci na levé straně dostal do koncovky Norek, ale jeho křižná střela jen olízla tyč roudnické svatyně. Nic to však nezměnilo na jubilejní 20. výhře v sezoně a potvrzení druhého místa. Domácí střelec David Petrus potvrdil svoje postavení nejlepšího střelce ČFL a gólman Shejbal vychytal již svou 15. nulu v sezoně.

„Výsledek je milosrdný. Pardubice byly lepší. Měli jsme jednu šanci, kdy jsme možná měli kopat penaltu, ale to bylo z naší strany vše. Jsme rádi, že už je konec sezony. Máme spoustu zraněných. I tentokrát jsme dohrávali bez dvou stoperů. Do branky jsme si vypůjčili z Teplic Lipše, který byl společně s Kučerou naším nejlepším hráčem," zhodnotil duel trenér Roudnice Karel Zuna.

FK Pardubice – SK Roudnice 4:0

• Branky: 28. Javůrek, 36. a 69. Petrus, 67. Tischler, ŽK 0:3, poločas 2:0, , r. Moník, 250.
• Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Norek – Rešetár, Řezníček, Jeřábek (75. Kudrna), Javůrek (70. Hundák) – Petrus, Dittrich (82. Brychta).
• Roudnice: Lipš – Novák, Brhlík, Vaněk (40. Macháček), Pícha (67. Kala) – Medek, Kučera, Vobořil, Brandejs – Hrdlička (46. Potočný), Brožík.