OP: Do čela se vyšvihl Lukavec

Litoměřice – Po třech odehraných zápasech nejvyšší okresní soutěže už zůstaly bez porážky pouze Lukavec a Malé Žernoseky.

7.9.2010

Ilustrační foto.Foto: Jaroslav Kunz

Libochovice po dvou domácím výhrách neuspěly v Podluskách, premiérově se na domácích trávnících představili fotbalisté Liběšic a Úštěka. Tabulku vede Lukavec díky lepšímu skóre před celkem Malých Žernosek, v souboji o černého Petra porazily Žitenice Mlékojedy, které zůstávají bez bodu, když i potřetí prohrály o gól.

Lukavec – Polepy 3:1 (2:1). Branky: C. Udatný 2, Horký – Fibich. Nováček po vysoké výhře v Žitenicích padl podruhé za sebou, domácí se výhrou dostali do čela tabuky.

Liběšice – Lovosice B 2:4 (2:0). Branky: Aleš Vlk, Božík – Mikoláš 2, Durček 2. Po první půli vedli domácí 2:0, ale po přestávce vstřelila lovosická rezerva první gól v soutěži a následně přidala další tři.

Žitenice – Mlékojedy 2:1 (2:1). Branky: Jaroš, Náprstek – Vl. Chovaneček. Radost z prvních bodů zůstala v Žitenicích, hosté uzavírají tabulku. Branky padaly pouze v první půli.

Úštěk – Černiv 4:2 (2:1). Branky: Knop 2, Křeček, Mašata – V. Udatný, vlastní. Úštěk se poprvé představil na domácím hřišti a získal zde plný bodový zisk.

Malé Žernoseky – Travčice 2:2 (1:0). Branky: Janda, Durček – Schmid, Kekule. Domácí měli zápas dobře rozehraný, dvacet minut před koncem vedli o dvě branky, ale Travčice si parádním finišem bod zasloužily. „Vzhledem k tomu, že jsme nastoupili bez tří hráčů základu a prohrávali o dvě branky, tak je ten bod dobrý. Byl to celkem vyrovnaný zápas,“ zhodnotil sobotní vystoupení svých svěřenců travčický kouč Jaroslav Větrovec.

Terezín – Budyně 2:3 (1:1). Branky: Ponert, J. Lepič – Politeo, Čorič, Šolc. Terezín se sice dostal už v 10. minutě do vedení Ponertem, ale hosté o deset minut později srovnali z penalty. Krátce po změně stran přidali druhou branku a odpověd našli i na vyrovnávací trefu Lepiče.

Podlusky – Libochovice 2:0 (2:0). Branky: Woš, Sailer. Domácí Dynamo rozhodlo už v prvním poločase. „Do 15. minuty byli hosté lepší, ale pak jsme dvakrát skórovali my. Zatáhli jsme se a hráli od půlky. Ve druhé části sice hosté měli častěji míč, ale do vážnějších šancí se nedostávali. Bylo to od vápna k vápnu,“ řekl po duelu trenér Podlusk Jiří Kalous.

14. Mlékojedy ⋌0 0 3 2:5 0

Program 4. kola: Lovosice B – Polepy, Černiv – Lukavec, Mlékojedy – Úštěk, Budyně – Malé Žernoseky, Travčice – Žitenice, Libochovice – Terezín, Liběšice – Podlusky.