Do té doby se domácí nebyli schopni vyrovnat s nepříjemnou osobní obranou soupeře.

První desetiminutovka – to byla hra od vápna do vápna. Vzruch přinesla až 27. minuta, kdy utekl Štefan. Vaňkovi nezbývalo nic jiného než faulovat. Naštěstí pro domácí byl sudí „ohleduplný“ a dal brozanskému stoperovi jen žlutou kartu. Hostitelé odpověděli tím nejpatřičnějším způsobem. Po kombinaci z první Kopecký – Divecký – Kopecký následovala střela k pravé tyči. Brankář Zamazal nezaspal. Vytlačil míč do bezpečí.

Svým způsobem měli Brozanští štěstí ve 33. minutě. Štefanův přímý volný kop minul branku o decimetry. Nedlouho poté se dostal do další příležitosti Opelka. Jeho lob však gólové parametry neměl. Poločas se dohrával bez vzruchu na obou stranách. Po pauze stojí za zmínku poslední čtvrthodinka. V 76. minutě Brožík oslovil gólovou přihrávkou Kopeckého. Jeho lob byl však příliš plochý. Zamazal na něj v klidu dosáhl. Neuplynuly ani dvě minuty. Za hlavy se postupně chytali střídající Rada a Veleba, posléze i Divecký. Z očí do očí Zamazalovi neuspěli. Potlesk na otevřené scéně si vysloužil Kopecký. Jeho slalom přes tři bránící hráče ztroskotal až na pozorném gólmanovi Meteoru.

Gólu se dočkali diváci v 85. minutě. Rohový kop zahrál Kopecký na bližší tyč. Do volného prostoru si naběhl stoper Vaněk. Hlavičkoval napříč bránou (1:0). V 87. minutě mohl být pro svěřence trenéra Františka Myslivečka ještě hůře. Veleba si zpracoval ve vápně perfektně nadýchaný centr Tupého a vypálil. Ke štěstí soupeře trefil pravou tyč. O zápis mezi gólové střelce se mohl zapsat Kopecký. Jeho rána z dvaadvaceti metrů skončila těsně nad bránou. Definitivní podobu dali výsledku hostitelé v 90. minutě. Střídající Petr Lédl se zbavil u rohového praporku dvou zadáků. Našel volného Radu, ten hned z první Velebu. Brozanský útočník si uvědomil, že technická střela plackou je gólová deviza (2:0).

„Vzhledem k tomu, že jsme nastoupili s osmi dorostenci, jsme udrželi domácí dlouho v napětí. Až v závěru, kdy trenér Němec poslal do hry zkušené hráče Radu s Velebou, jsme několikrát v defenzivě zaspali. Na mé gusto to byl zápas z obou stran příliš tvrdý. Nakonec zkušenější domácí zúročili závěrečný tlak a zaslouženě zvítězili,“ poznamenal trenér Meteoru František Mysliveček.

„Dlouho jsme se trápili v koncovce. Bylo ale otázkou času, kdy prolomíme střeleckou smůlu. Podařilo se nám to po přestávce, když jsme Meteor dostali pod tlak. Nakonec jsme mohli při přesnější mušce vyhrát vyšším brankovým rozdílem. Jsme rádi, že jsme konečně po třech nevydařených zápasech zaslouženě zabodovali naplno,“ dodal domácí manažer Jan Kudlička.

Brozany – Meteor 2:0

Branky: 85. Vaněk, 90. Veleba, ŽK 1:3, poločas 0:0, rozhodčí Štökl, 188.
Brozany: Poštulka – Tupý, Vaněk, Pešula, J. Kühn – Hora, Corea, Kopecký (88. Lédl), Vacek (64. Veleba) – Divecký, Brožík (80. Rada).