Zareagovali se zjevnou touhou co nejrychleji vyrovnat. Neustálou územní převahu s řadou dobrých možností skórovat jim ovšem překazila hned několikrát pozorná obrana hostů. Pakliže ta selhala, měla v zádech jistotu – gólmana Turánka. Poradil si zejména s centrovanými balony do svého výsostného území – malého vápna.

Běžela teprve první minuta zápasu. Hosté se dostali před velký čtverec soupeře. Zpětnou příhrou vyzval Uhlík na parketě necelé dvacítky metrů stojícího matadora Mikeše. Ten prokázal, že ve svých čtyřiatřiceti letech nezapomněl nic ze své brilantní kopací techniky. Našel pravou šibenici Diveckého brány. Její strážce se stačil za povedenou ranou jen ohlédnout. Následovalo masírování kadaňských zadáků. Jen Stejskal čtyřikrát, jednou Grunert z přímáků se pokoušeli srovnat krok.

Jak ale bylo uvedeno, nula od nuly pošla. Snad největší příležitost srovnat měl po samostatném úniku Stejskal. Vypálil tvrdě, ale kousek nad. Ani zadnímu stoperovi Petrusovi se nepovedlo zakončení. Už se nemohl na trápení svých spoluhráčů dívat. Vydal se na zteč. Nicméně ani jeho rána se nepovedla. Šla vysoko nad.

Trápení FK s koncovkou pokračovalo i po přestávce. Důkaz? Po hodině hry se uvolnil zleva Vlasák. Mohl jít sám na Turánka. Volil raději příhru na hranici vápna. Tam v klídku jeho dobrý úmysl přečetl a do bezpečí uklidil Nádeník. Tak zhasla další naděje. Při vší úctě, respektu nejen v předcházejících minutách pak vzal režii utkání do svých rukou sudí Materna. Písknul proti domácím pokutový kop. Ten snad viděl pouze on. Na druhé straně o několik minut později daleko evidentnější zákrok proti pravidlům na Tichého, posléze hraní rukou Čibenky velkoryse přehlédl. To mimo jiné nebylo všechno. Petrus sice žlutě fauloval, ale arbitr měl jiný názor. Poslal stopera ze hry ven.

„Odehrál jsem ve své kariéře ledacos, ale čeho je moc, toho je příliš. Utkání se dá diplomaticky odpískat, ale sudí Materna šel za únosnou mez fotbalové etiky,“ zlobil se na rozhodčího manažer FK Milan Chlouba.

„Některá střetnutí se nedají vyhrát, i kdybyste byli lepším mančaftem. Člověka mrzí, když nejen do fotbalu vstupují jiné činitele, než je hra sama. Každopádně blahopřeji osobně Souši k postupu do divize. Souvislosti? Ty si jistě zasvěcení dají do kupy,“ nebral si servítky předseda FK Radek Bania.

Jiný mančaft by zápas v takovýchto návaznostech zabalil. Litoměřičtí se naopak zdravě nabudili. V duchu, že budou konečně v koncovce zlí. Napřed se trefil z přímáku parádní peckou Novák, a když už se chýlil závěr duelu, potrestal faul z hranice velkého čtverce parádním angličanem Stejskal.

„Zaspali jsme v úvodu. Poté jsme převzali režii utkání my, ale až příliš dlouho jsme hledali cestu za záda výborného Turánka,“ dodal asistent kouče Királyho Milan Najman.

Litoměřice – Kadaň 2:2

Branky: 80. Novák, 90. Stejskal – 2. a 66. Mikeš, ČK Petrus (L.), poločas 0:1, r. Materna, 200.
Litoměřice: Divecký – Petrus – Novotný, Novák, Svoboda – Hurt (60. Tichý), Grunert, Stejskal, Rosocha – Krejza (46. Mikoláš) , Vlasák.