Litoměřice na výhru čekají

Litoměřice - Přes dvě stovky diváků se v sobotu přišly podívat na utkání krajského fotbalového přeboru do Litoměřic, kde domácí přivítali velezkušené družstvo Chmelu Blšany v čele s bývalým střelcem Sparty Horstem Sieglem.

13.9.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Litoměřice – Blšany 1:4

V hostujícím celku se to hemžilo zkušenými bývalými ligovými hráči. V základu nastoupili hned čtyři, kterým je přes čtyřicet let – Mráz 41, Veniger 41, Ložek 40, Siegl 40. To se projevilo v úvodu, kdy domácí fotbalisté, často o generaci mladší, opanovali litoměřický pažit. Rychlostí a dobrou kombinací přehrávali hráče Blšan a zaslouženě šli do vedení. V jedenácté minutě se prosadil Šimáček, který si zpracoval dlouhý pas a metr za vápnem napálil míč přesně k tyči po pravé ruce gólmana Klímy.

O pět minut později Kocmana evidentně srazil blšanský obránce ve vápně, ale píšťalka rozhodčího Šefčíka zůstala němá. V 21. minutě se již penalta kopala. Ovšem na druhé straně. Namísto, aby se Litoměřičtí pár minut předtím dostali do dvougólového vedení, srovnali Blšanští penaltovou trefou navrátilce z Kypru Radka Čížka. Po vstřelené brance se hra vyrovnala. Bohaté zkušenosti hráčů Blšan se projevovaly velmi dobrou kombinační hrou po zemi. Oproti tomu byli domácí fotbalisté běhavějším týmem. Těsně před poločasem se poprvé v utkání gólově prosadil Lukáš Kučera. Po centru Slavíka a závaru před bránou nedal hlavou šanci gólmanu Diveckému.

Na začátku druhé půle domácí Šimáček pěkně pálil těsně vedle levé tyčky futsalového reprezentanta a blšanského gólmana Klímy. Potom se do šancí dostali blšanští Mráz a Málek, ale ani oni gól nevstřelili. V 68. minutě se o vyrovnání mohl postarat Hranička, kterého do vyložené šance vyslal kolmicí Koláček, ale Hranička míč mezi tři tyče nedostal, když pálil mimo. O chvíli později zakončil další slibnou přihrávku Koláčka Hranička slabou střelou do brankářova náručí.

V 78. minutě rozhodl o vítězství Blšan svou druhou trefou Kučera. Exligový Galbavý poslal načechraný centr a Kučera se hlavou nemýlil. V závěru si hrající asistent Siegl ještě pohrál s domácí obranou a střídající kouč Němec neměl problém uzavřít účet zápasu na 1:4. Mužem duelu byl neúnavný blšanský Pavel Mráz, který provětrával obranu Litoměřic svou rychlostí navzdory svým téměř 42 rokům.

„Myslím, že rozhodčí měl zbytečný respekt k extraligovým fotbalistům Blšan. Namísto toho, aby odpískal jasnou penaltu a dal nám šanci na dvougólové vedení, se této situace zalekl a chvilku nato totožný zákrok odpískal proti nám. Máme mladý tým a ten se s podobným řízením zápasu nedokáže ještě správně vyrovnat. Blšany byly fotbalovější a vedení, do kterého se dostaly na konci poločasu, si v druhé půlce již pohlídaly. Škoda, že své dvě šance nedokázal Hranička využít. Utkání potom mohlo dopadnout jinak,“ litoval domácí kouč Milan Chlouba.

Branky: Šimáček – Kučera 2, Čížek (pen.), Němec, ŽK 3:1, ČK 85. Smetana (Litoměřice), poločas 1:2, r. Šefčík, 220.
Litoměřice: Divecký – Novotný, Klokočník, Rapavý, Smetana – Kocman (46. Hurt) – Hranička (75. Páša), Grunert, Koláček, Šimáček – Vlasák.

Autor: Miroslav Valeš

13.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kapela Znouzectnost přijede do Lovosic.

Pod Palubou zahrají veteráni českého punku Znouzectnost i progresivní Nevereš

Takto vypadala silnice I/30 v lednu letošního roku.
9

Dlouho očekávaná oprava vozovky z Lovosic do Ústí bude zahájena příští týden

Čarodějnice: Lampionový průvod nebo volba Miss

Litoměřicko – Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc či Valpuržina noc. I tak se říká noci z 30. dubna na 1. května, kdy se slaví zvláštní jarní svátek, rozšířený po celé Evropě. Lidé se budou bavit na řadě míst Litoměřicka.