Litoměřice – Před zahájením dohrávky mezi rezervou FK Litoměřicko a lídrem soutěže SK Hrobce se nedal přeslechnout názor jednoho z fotbalových expertů: „Když dnes hosté zvítězí, budou mít k dispozici mečbol." Ten budou mít tehdy, když neklopýtnou v posledních třech kolech.

V prvním poločase byl po herní stránce aktivnější SK. Přesto do vedení mohli jít domácí, když ve 12. min. nepotrestal jedno z mála zaváhání hrobecké obrany Písař (břevno). Na druhé straně se gólman Zahálka do té doby moc nezapotil. Hosté si totiž do 38. min. s přesnějším zakončením nepotykali. Teprve pak Jakub Slavíček otevřel skóre: „To byla šance, kterou nelze neproměnit." Pak ho ještě těsně před přestávkou v rychlém sledu napodobil Neumann a to hned dvakrát.

Jak se po pauze ukázalo, tříbrankové vedení vlilo do žil hráčů SK velké sebevědomí. Zahálka se přestal nudit a přitom šestkrát kapituloval. Po devítibrankovém přídělu nebylo nikomu z hostitelů do řeči.
„Sdílím stejně velkou radost jako spoluhráči. Že tady vyhrajeme až takovým rozdílem, s tím nikdo z nás nepočítal, přestože nás už kdekdo pasuje na postup do divize. Objektivně vzato, do branky Slavíčka to bylo vyrovnané střetnutí. Teprve pak nám to díky zlepšené mušce začalo do Zahálkovy branky padat. Byli bychom sami proti sobě, kdybychom chyby litoměřické obrany nechtěli trestat," neskrýval radost někdejší třetiligový brankář Václav Sailer (r. 1979).

„Co bych mohl dodat je to, že jsme si pro tři body šli i ve chvílích, kdy se nám v koncovce moc nedařilo," podtrhl slova gólmana Sailera jeden z jeho spoluhráčů Jakub Kühn.

Litoměřicko B - Hrobce 0:9

Branky: 44., 45., 46. Neuman, 38. J. Slavíček, 49. Mikas, 59. P. Slavíček, 74. vl., 86. Polák, 89. Matoušek, ŽK 1:1, poločas 0:3, r. Kolátor, 80.

Litoměřicko B: Zahálka – Dufek, Novák, Tupý (46. Starý), Pekař – M. Horváth, Rapavý (71. Kocman), Novotný (58. J. Horváth), Důra (68. Slabý) – Zákravský – Písař (63. Hýř).

Hrobce: Sailer – Matoušek, Kejval, J. Kühn, Hála – Tomášek (78. Kysela), A. Kühn, Polák – Kala, J. Slavíček (58. P. Slavíček) – Neumann (47. Mikas).