Vzhledem k vytrvalému dešti se tento duel nehrál na pažitu hřiště u Mlýnské strouhy, ale na zdejší umělce. Brozanští svou roli zvládli. Je ovšem třeba přiznat, že se hned v úvodu zápasu mohly mít věci jinak. Kopřiva, po něm v rozpětí necelé minuty Havel však neproměnili veletutovky. Radost jim pokazil gólman Kudrna.

Vzápětí se v reálu potvrdila stará pravda, že trest za výprodej bývá trestem nemilosrdným. Z první vážnější šance Sokola totiž uhodilo. Gnahoui zahrával přímý volný kop, Kopřiva ve zdi balon lehce tečoval a brankář Hambálek sáhl uprostřed své svatyně do prázdna. V 11. minutě mohl srovnat Kubeš. Kudrna byl však i protentokrát rychlejší.

Domácí znovu trestali. Po ostřelování vilémovské branky se dostal míč ke zcela volnému Coreovi, jehož povinností bylo skórovat. Do přestávky se mohl prosadit dvakrát Veleba. Při druhém pokusu složil reparát parádní trefou.

Obraz hry se po přestávce příliš nezměnil. Šanci na zvýšení náskoku měl Vaněk. Jeho hlavička jen olízla brankovou konstrukci. Po něm se nepodařilo dát gól ani Coreovi, když si udělal z obrany SK trhací kalendář, ale vypálil vedle. Radost zkazil Kühnovi středopolař Nagy, který zastoupil brankáře Hambálka a vykopl míč směřující do brány. Následně se neprosadil ani střídající Kopecký. Při lobu mu chyběl cit v pravačce.

Míč poslal vysoko nad. A tak skóre na konečných 4:0 završil Gnahoui. Jeho přímý volný kop z dobrých čtyřiceti metrů tečoval levý obránce Kopřiva. Hambálek se mohl jen smutně ohlédnout za míčem, který skončil u jeho levé tyčky v síti.

„Chtěli jsme si zahrát v dalším kole proti prvoligovým Teplicím. Přání bylo otcem myšlenky. Můžeme se tak těšit na středu 1. září, kdy přivítámetohoto soupeře,“ byl spokojený kouč Brozan Václav Rys.

Ondrášovka Cup - 1.kolo:
SK Sokol Brozany – SK STAP Trapec Vilémov 4:0
Branky:
8. Gnahoui, 20. Corea, 44. Veleba, 70. Kopřiva (vlastní), ŽK 1:2, poločas 3:0, r. Fišer, 120.
Brozany: Kudrna – Uka, Vaněk, Pešula, Hora (46. Tupý) – Kühn, Divecký, Gnahoui, Vacek (70. Rosocha) – Veleba (65. Kopecký), Corea.