Body vykoupené zraněnými

Blšany – Bez tří hráčů základní sestavy dokázali vyhrát fotbalisté Chmel Blšany v pátečním večeru utkání KP nad týmem SK Bezděkov 6:3.

14.9.2010

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Chmelaři nastupovali bez potrestaného Zinhasoviče a také kapitána Martina Müllera, jemuž se při předzápasovém rozcvičení obnovilo zranění.

Za něj nastoupil navrátilec Jan Jelínek. Špílmachr Radek Čížek však odehrál jen 13 minut, než mu poprvé „vypadlo rameno“, které mu ale dokázal masér v klubovně „nahodit“.

Sotva se Čížek po pěti minutách obětavě vrátil, šly Blšany do vedení zásluhou Pavla Mráze. Ve 23. však se ale Čížkův opakovaný problém objevil podruhé a domácí trenér Josef Němec ho nahradil D. Kalaninem.

Druhé vzrušení nastalo mezi 30. až 36. minutou sérií tří branek. Sotva ale vyrovnal hlavou Matoušek, za tři minuty vrátil domácím vedení Jelínek a za další tři vybojoval míč Mráz, z jehož přihrávky se ze 25 metrů z voleje trefil do šibenice Horst Siegl mladší na poločasových 3:1.
Druhá část začala převahou hostů. Hlavičkovanou před domácí brankou ukončil opět Matoušek, aby snížil na rozdíl branky.

Pěknou akci předvedli Blšanští v 67., kdy z Mrázovy krásné přihrávky střílel zblízka Siegl ml. Brankář Sailer jeho střelu sice vytáhl do břevna, což ale stačilo dobíhajícímu Mrázovi na pohodlnou dorážku – 4:2.

Hosté stáhli opět na těsný rozdíl, jejich třetí branku vstřelil v 72. přes zeď z přímého kopu Job. Trval jen čtyři minuty, než Jelínkovu přihrávku využil lobem přes brankáře Pavel Mráz ve svůj třetí večerní gól. Při svém střídání v 90. minutě si tak vysloužil zasloužené ovace od příznivců. Vždyť vstřelil tři branky a na jednu nahrál.

Výsledek podtrhl podbořanský Daniel Kalanin šestým gólem, který vstřelil po dlouhém slalomu kolem tří hráčů.

„Já si myslím, že herně to bylo celkem vyrovnané. Ale zatímco domácí hráči v podstatě využili všechny své šance, nám se to nepodařilo. Inkasovali jsme po individuálních chybách. Škoda. Na bod jsme tady podle mě měli,“ řekl po utkání Jaroslav Platil, který tentokrát bezděkovský tým vedl.

Blšany - Bezděkov 6:3

Branky:
19., 67. a 76. Mráz, 33. Jelínek, 36. Siegl ml., 89. Kalanin – 30. a 52. Matoušek, 72. Job, ŽK 1:5, poločas 3:1, r. Oborník, 120.
Bezděkov: Sailer – Matoušek – Huja, J. Čížek, Čaněk – Lebduška (73. Hendrich), Job, Krása, Farkaš (53. Adelt) – O. Čížek, Pištora.

Autor: Jaroslav Kubíček