Zkušenější potrestali chyby domácí obrany

Litoměřice – Střetnutí pátého kola přeboru Ústecka mezi dosud neporaženými domácím FK a chemiky Litvínova přineslo fotbal solidní kvality. Do přestávky měli navrch hosté.

12.9.2011

Ilustrační fotoFoto: David Hernik

„Jednoznačně. Kluci sice bojovali, ale soupeř nás svými zkušenostmi přehrával. Zejména při zakládání útočných akcí z první. Naštěstí jsme prohrávali pouze jednobrankovým rozdílem. Mohlo být totiž i hůře,“ přiznal lepší fotbalové kvality Litvínovským předseda Litoměřických Radek Bania.

Věděl přesně, co hodnotil. Už v 19. minutě si totiž pohrál s domácími zadáky rychlonohý Polák. Příhrou pod sebe vyzval ke skórování Procházku. Ten však s gólovkou naložil darebně. Na druhé straně v 21. minutě vedla kombinace na jeden dotek Hurt – Tichý ke Kocmanovi. Jeho střela skončila metr vedle levé tyčky zkušeného exligového brankáře Svobody. Následovala čtvrthodinka opatrné mezihry mezi vápny. Po ní v poslední desetiminutovce bylo víc horko před brankou Diveckého.

Napřed vypálil Stožický. Divecký stál v tu chvíli na správném místě. Poté se snažili hostitelé upozornit na sebe soupeře obdobnou akcí, jakou se prezentovali ve 21. minutě. Kocman měl opět vychýlenou pravačku. Když ve 43. minutě znovu ukázal rychlík Procházka obráncům Litoměřic záda a vybídl Stožického, bombu stihl ze sedmi metrů zblokovat Novák.

Po pauze se snažili svěřenci kouče Zlaty smazat jednogólové manko. Postupně se do zakončení dostávali Novák, před ním Kocman. Martin Svoboda prodával v té chvíli ledacos ze svých zkušeností. Nejen čtením hry. Svým způsobem si potykal i se štěstím. Domácí naopak se zjevnou psychickou křečí. Stejskal stejně jako Novák ani jeden ze tří přímáků do sítě neposlali. Svoboda je totiž v klídku polapil do svých rukavic.

Štěstíčko mu přálo i po úniku Tichého, následném centru. Ten minuli nejen jeho spoluhráči, ale i Kocman. Ono do nekonečna omílané: když jsi nedal, prohraješ, se tentokrát navršilo měrou neskutečnou. Stožický napřed využil vyběhnutí Diveckého – lobem (2:0). A poté pro změnu podklouznutí Nováka Severa. Jeho nadýchaný centr na delší tyč musel Stožický trknout s naprostou samozřejmostí do sítě potřetí.

„Skutečně jsme dnes využili větších zkušeností. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že jsme si jeli pro tři body,“ ohlédl se za střetnutím sportovní manažer hostujícího týmu (v osmdesátých letech středopolař Slávie) Vratislav Havlík.

Litoměřice – Litvínov 0:3

Branky: 68. a 84. Stožický, 35. Šafránek, ŽK 1:4, poločas 0:1, r. Bouma, 276 diváků.
Litoměřice: Divecký – Petrus – Novotný, Novák, Smetana – Rondoš, Svoboda, Stejskal, Hurt (68. Vlasák) – Kocman (84. Dráb), Tichý.

12.9.2011

Pěvecká soutěž Little Star 2017
20

Little Star: Porota poslala do finále rekordní počet zpěváků

Jan Vavrinec se narodil
 Nikol Martinovské a Janu  Vavrincovi z Lovosic 22.2.  v 0:15 hodin v Litoměřicích  (3,49 kg a 51 cm).
18

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Karel Krejza bude jedničkou na krajské kandidátce ODS

Litoměřice – Místostarosta Litoměřic Karel Krejza bude lídrem kandidátky ODS v Ústeckém kraji pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny.