Brozany – Blšany 1:3

Do střetnutí proti sedmičce exligistů FK Chmel (Siegl, Horňák, Svoboda, Němec, Krejčík, Jelínek a Vlček) se postavila v řadách Sokola stejná kvalita: Divecký, Rada, Veleba, Vacho, Hubený. Naproti profesorskému hernímu projevu FK Chmel přidali hostitelé slušnou porci chuti. A tak už ve 13. minutě po centru nastavoval svou placku za zády obránců Divecký. Bylo po naději.

O čtyři minuty na to se domácí zlobili na sudího Pastyříka, který sražení posledně jmenovaného nezhodnotil jako penaltu. Zakřičet gól si mohla rekordní návštěva ve 20. minutě. Veleba utekl. Ve snaze trefit protější kout Mašínovy brány ovšem zamířil metr vedle. Hosté poprvé varovali vzápětí. Dirigent Svoboda našel Jelínka. Jeho bomba z úhlu Vacha nezaskočila.

Představení nahoru – dolů pokračovalo ranou Veleby z otočky nad. Poprvé ze strany chmelařů přišlo vážné varování, když Pešula podklouzl. K míči se dostal Vlček, Vacho sice jeho ránu nohou částečně zblokoval, ale projektil si stejně našel obloučkem místo v dolním koutě brozanské svatyně. Kdyby to bylo na konci první půlhodiny 0:2, nikdo by se nedivil.

Nicméně akci Svobody se Sieglem Čížek nezužitkoval. Do kabin se přece mohlo odcházet za stavu 1:1. Hubeného přímák zpacifikoval Horňák.

Po pauze se očekával nápor Brozanských. Ve 48. minutě ovšem utekl Kučera a Tupý hasil před napřahujícím Vlčkem. Oplácel znovu Hubený – po ataku Siegla na Radu. Z dobrých 35 metrů prověřil Mašína.

Tlak domácích narůstal. Když vyrovnání doslova viselo ve vzduchu, hosté prokázali kombinační sílu ve středu pole Svobodovým vysunutím Jelínka. Ten Vacha neprostřelil. Přetažený centr však poslal střelec na nabíhajícího Sigla, který prováhal šanci pálit z první do odkryté brány.

Kanonýr ovšem nezpanikařil. Přistrčil Trojanovi na hranici vápna. Ten našel pravý dolní kout Vachovy branky. Po čtyřech minutách oživil střídající Offei naději na zvrat – 1:2.

Po chvíli Rada hlavičkoval z dobré parkety mimo, netrefil se ani Veleba. Vzápětí Offei mířil přesně do pravého horního koutu, Mašín konečky prstů vytlačil na roh. Po jeho zahrání Rada pálil jen do Brodeckého. V nastavení potrestal domácí druhým gólem Vlček.

Branky: Offei – Vlček 2, Trojan, ŽK 1:2, poločas 0:1, r. Pastyřík, diváků 1080(!).
Brozany: Vacho – Tupý, Pešula, Rada, Hubený – Hora, Kopecký (86.Vaněk), Němec (52. Offei), Vacek (46. Stejskal) – Divecký – Veleba.