Před sezonou jste asi nečekali, jak těžký premiérový ročník bude. Překvapili vás něčím soupeři?
O některých jsme věděli, že budou patřit k těm lepším, ale celkově jsme počítali s tím, že těch bodů bude víc. Soupeři ale byli těžší. Tři nás podle výsledků přehráli jasně – Holoubkov, Pavlíkov i Blatná. S ostatními jsme neodehráli až tak špatné duely, prohráli jsme úplně zbytečně. Třeba v Říčanech jsme vedli 2:0 v poločase, pak domácí tým srovnal, ale i o ten bod jsme přišli v poslední minutě. To samé bylo v Mnichově Hradišti s Táborem.

Který zápas se vám vydařil, který naopak chcete vymazat z paměti?
Vyšel nám ten jediný, kdy jsme bodovali – tedy doma s Dubicí. A ten nejhorší, ale aspoň na psychiku, byl proti Mělníku. Už jsme mysleli, že konečně vyhrajeme, ale nepovedlo se to. Přitom šance byly. Dostali jsme zbytečné góly po školáckých chybách.

Rozdíly jsou tedy spíš ve zkušenostech, ne až tak ve fotbalové kvalitě?
Ty první týmy, o kterých jsme mluvili, jsou samozřejmě fotbalovější. S těmi ostatními se už ale měřit můžeme. Holky ale mají přemíru zodpovědnosti, zbytečnou trému. Fotbalem se tak nebaví. Když hrály přáteláky, bylo to jiné. Navíc je vidět, která už třeba za žáky fotbal zkoušela a která ne.

Jedním z nejdůležitějších postů je ten mezi tyčemi. V brance nemáte problémy?
Bohužel, ano. Už jsme tam několik gólmanek protočili. Teď nám sice na konci podzimu chytala hráčka z pole, která se stále zlepšovala, ale pak nám zase chyběla ve hře. Musíme doufat, že před jarem někoho seženeme. Pár kontaktů už máme.

10. Vědomice⋌ 0 1 8 14:35 1

Výsledky Vědomic: Holoubkov 3:8, Tábor 2:4, Dubice 1:1, Říčany 2:3, Pavlíkov 2:6, Mnichovo Hradiště 2:3, Všestudy 1:3, Blatná 0:5, Mělník 1:2.

Nastříleli jste 14 branek, to není zase tak špatné. Kdo byl nejpřesnější v koncovce?
Lenka Sýkorová, ta už dala osm gólů.

Nebojíte se toho, že tým ztratí po podzimu motivaci? Poslední příčka nikomu nepřidá.
Je pravda, že jsme slibovali, že budeme v lehčí skupině, ale před sezonou se to přeházelo a my teď máme asi tu nejtěžší. S některými celky jsme už hráli v přípravě, poráželi je a oni v jiných skupinách hrají dobře. Holky to ale zatím baví. Na jaře máme lehčí vylosování, ty slabší celky hostíme. Věříme, že se to otočí.

Podzimní část už jste zakončili, následuje pauza?
Začali jsme jezdit do haly a měli bychom hrát turnaj v Brozanech. Pak podle počasí začneme trochu běhat. Fyzičku potřebujeme zlepšit, druhé poločasy jsme měli horší. Tedy kromě duelu s Mělníkem, to se nám dařilo spíš ve druhé půli. Holky tlačily, nepustily soupeřky za polovinu, ale nic z toho.

I když se úplně nedařilo, chodilo na vás dost diváků. Leckdy přes stovku.
To je pravda a všechny nás to samozřejmě těší. Budeme rádi, když to tak zůstane i na jaře, kdy budeme hrát domácí zápasy opět v neděli.

Baví vás trénovat ženské družstvo, i když zatím nemá ty nejlepší výsledky?
Fotbal nás bavit nepřestane. A pokud budou mít holky zájem, nemáme důvod odcházet. Stále hledáme nové hráčky, objíždíme okres, ptáme se.

Vaše svěřenkyně sice v soutěži ještě nevyhrály, jedno vítězství jste si ale přece jen připsali.
To je pravda. Zúčastnili jsme se jedné televizní soutěže, kde jsme porazili pětku z Telnice. Výhra půjde na charitativní účely do Klokánku.