Litoměřicko - Dalším kolem pokračoval krajský přebor.

10.11.2008

Roudnice - KadaňFoto: Václav Sedlák

Roudnice – Kadaň 3:2

Už se viděli se třemi body v kapse, odjeli však s prázdnou. Fotbalisté Kadaně neudrželi na hřišti SK Roudnice dvoubrankové vedení.

Mistrovský duel 14. kola nejvyšší krajské soutěže se hrál na jedné z náhradních ploch, na které domácí začali aktivně. Vacek však svůj únik nedotáhl a Cibulka netrefil v dobré pozici po standardce míč. Hosté se postupně osmělovali a ve 20. minutě vyškolili roudnickou obranu. Nádeník nahrál z křídelního prostoru Rosendovi, který se snadno zbavil protihráče a do protipohybu Bezkočky skóroval. Vzápětí mohl autor první branky skórovat znovu, po centru Hrbíka však pálil těsně mimo. A do třetice zahrozila Kadaň ve 37. minutě, kdy pálil Mikeš vedle.

V úvodu druhé části podržel domácí Bezkočka, který zlikvidoval nájezd mladého Hrbíka (16). Dobrou šanci srovnat měl po spolupráci Mikeše a Mikase Kala, ale Neček vytáhl reflexivní zákrok. Domácí se tlačili do útoku, ale zapomínali na zadní vrátka. To potrestal po jejich rohu Zaržický – 0:2.

Roudnice se nepoložila, na konci vydařené kombinační akce a centru Adelta byla hlavička Mikase. O minutu později vyslal Bartůněk Lukáška, který našel na vápně připravenou pravačku Mikase – 2:2. Domácí vycítili šanci, chtěli rozhodnout o třech bodech. Kala však šanci neproměnil, stejně se vedlo na druhé straně Jelínkovi. V 90. minutě byl ve vápně podražen Kala a Cibulka z penalty zajistil Roudnici výhru, na kterou by v 69. minutě asi nikdo nevsadil.

Branky: 71. a 72. Mikas, 90. Cibulka z pen. - 20. Rosendo, 69. Zaržický – , ŽK 3:3, poločas 0:1, r. Sejkora, 125.
Roudnice: Bezkočka – Srp, Matoušek, Cibulka, Lukášek – Brožík (46. Rubeš), Mikas, Adelt, Hrdlička (57. Bartůněk) – Šimek, Vacek (37. Kala).

Bílina – Štětí 2:0

Fotbalisté štětského SK Mondi Packaging odjeli z Bíliny s prázdnou. Navrch se třemi červenými kartami. V nejvyšší krajské soutěži si tak po víkendu pohoršili. Něco podobného vzbuzuje vždy podezření, že se ani fotbalové věci nemají vždycky tak, jak by se měly mít v rámci pravidel.

„Nechtějte po mně, abych se vyjadřoval a hodnotil výkon rozhodčího,“ zůstal nad věcí kouč poražených Lukáš Fišer. Na otázku, jak se stalo, že jeho svěřenci odjeli z lázeňského města bez bodů a s červenými pořádně rozladěni, poznamenal: “Protože jsme se nedokázali vyrovnat s tvrdostí domácích s nadhledem a nechali se tak zbytečně trestat žlutými i červenými kartami. Větší ochota i smysl pro kolektivní zodpovědnost, osobní herní kázeň každého z jednotlivců nám naopak mohla přinést za určitých okolností přijatelnější výsledek.“

V posledním podzimním kole hostí Štětí AFK LoKo Chomutov.

Branky: Novák, Hošek, ŽK 4:10, ČK 55. Čermák, 65. Trutnovský, 72. Myška (všichni Štětí), poločas 1:0, r. Baum, 185.
SK Štětí: Hons – Weber, Sivák, Malý, Myška – Poráč (50. Tlatla), Ransdorf, Škarecký (68. Jansa) – J. Čermák – Guriš (88. Horejsek), Trutnovský.⋌

Litvínov B – Litoměřice 0:2

Od šestého kola krajského přeboru čekali na plný bodový zisk fotbalisté FK Litoměřice. Dočkali se jej až v sobotu po duelu s litvínovskou rezervou.

Po bezbrankovém prvním poločase udeřili hosté hned na začátku toho druhého. Ve 49. minutě se po rychlém brejku a přihrávce Vlasáka trefil Ivančo. Druhou branku přidal naopak po přihrávce Ivanča hlavou Vlasák.

„Konečně jsme se vyvarovali chyb v defenzivě, které hodně pomohl návrat Michala Slabého do sestavy. Při neúčasti Kekuleho jsme to museli nějak řešit, no a Michal to zvládl výborně,“ chválil navrátilce trenér Milan Chlouba. „Řekl bych, že naše vítězství je zasloužené. V první půli se hrálo na obou stranách jen po vápno. Ve druhé jsme dali dvě branky, domácí jsme do ničeho vážnějšího nepustili. Jen jednou tam podskočili centr. Bylo také důležité, že se hned prvním těžším zákrokem chytil střídající gólman Fišer, který nahradil zraněného Ekrta. Tyhle body samozřejmě těší, ale bude důležité je teď potvrdit se Souší. Pak by se nám přece jen o něco lépe v zimní pauze dýchalo,“ říkal po duelu Chlouba.

Branky: Ivančo, Vlasák, poločas 0:0.
FK Litoměřice: Ekrt (38. Fišer) Novotný, Slabý, J. Grunert, Smetana – Janda (75. Dufek), Rapavý, Koláček, Ivančo – Vlasák (83. Krejza), Hranička.

Bezděkov – Žatec 5:2

Gólové hody nachystali fotbalovým příznivcům ve 14. kole krajského přeboru hráči Bezděkova a Žatce. Domácí nováček totiž zvítězil vysoko 5:2.

Bezděkovským fotbalistům vyšel parádně začátek, když se už ve třetí minutě trefil přesně k tyči Čada. Hosté ale dokazovali, že jejich poslední úspěšné výsledky (výhry s Bílinou, Chomutovem, Roudnicí) nebyly náhodné, podnikali nebezpečné protiútoky.

„Měli tam dvě, možná i tři gólovky. Ale buď nezamířili přesně, nebo nás podržel Vašek Sailer. Každopádně byli nebezpeční. V útoku měli mladé a běhavé kluky, kteří napadali naši rozehrávku, nabízeli se, lítali tam jako čerti. Když pak nemohli, šli tam za ně další podobní. Obranu už měl ale Žatec trochu starší, to se potom podle mého také projevilo v závěru. Především kvůli tomu, na jakém terénu se hrálo. Ve druhém poločase už bylo hřiště hodně rozšlapané, bylo fyzicky náročné se na něm jen pohybovat. Pokud si útočník hodil míč kolem beka, neměl bránící hráč nárok. I kvůli tomu padlo hodně branek,“ našel hlavní z důvodů divoké přestřelky jeden z bezděkovských koučů Petr Satrapa. Domácí přidali druhou branku v 19. minutě, kdy se po Čadově centru zapsal do listiny střelců také záložník Bartůněk.

Od 65. minuty hráli Bezděkovští oslabeni, červenou kartu totiž viděl po faulu Huja. Jenže o minutu později Čada nadvakrát pojistil vedení. Nejprve míč po jeho pokusu orazítkoval břevno, po něm už domácí kanonýr zamířil do sítě. Žatec se však nevzdal, v 72. minutě využil chybnou rozehrávku ve středu pole a snížil. Domácí si pak vybrali oddechový čas a přenechali soupeři iniciativu. Za to, že toho nemuseli litovat, vděčili Sailerovi.

V poslední desetiminutovce pak definitivně zlomili odpor soupeře. Nejprve si pohrál s obranou hostujícího týmu Černý, který z úhlu přidal čtvrtý bezděkovský gól. Po něm po centru Bartůňka zaznamenal pátý gól domácích Čada. V závěru Žatec jen korigoval na konečných 5:2.

„Toho vítězství si hodně ceníme, nebylo to vůbec snadné. Těší nás i to, že jsme dokázali dát tři góly v době, kdy jsme hráli bez vyloučeného Huji pouze v deseti. Je ale na druhou stranu fakt, že za stavu 3:1 měli hosté pár nebezpečných příležitostí. Pokud by snížili na 3:2, mohlo to ještě vypadat všelijak. Ale na kdyby se nehraje. Nás dnes znovu, stejně jako minule, podržel Venca Sailer. Bohužel v dalším zápase asi bude chybět zmiňovaný Huja,“ litoval po vítězném duelu ztráty stabilního obránce domácí trenér Petr Satrapa.

Úspěšný bezděkovský nováček se s podzimní částí krajského přeboru rozloučí na hřišti v Klášterci, kde hraje domácí zápasy nebezpečný Tatran Kadaň.

Branky domácích: Čada 3, Bartůněk, Černý, poločas 2:0.
Bezděkov: Sailer – Huja, Pištora, Job, Řezníček ml. – Bartůněk (85. Řezníček st.), Klepáč, Klimeš, Krása (60. Černý) – O. Čížek (70. J. Čížek), Čada.