VYBERTE SI REGION

1.A TŘÍDA: Jasná výhra Lovosic

Litoměřicko - Střídavě se vedlo zástupcům Litoměřicka v dalším kole 1.A třídy. Lovosice a Milešov vezou tři body ze hřišť soupeřů, České Kopisty tentokrát vyšly naprázdno.

8.9.2008

Ilustrační obrázekFoto: Hradecký deník

Libouchec – Lovosice 1:5

Vysokou výhrou Lovosic skončilo sobotní utkání fotbalové I. A třídy v Libouchci. Hostující tým zvítězil bez problémů 5:1. Od úvodu byli hosté jasně lepším týmem. Do poločasu však skórovali pouze jednou, když se po přihrávce L. Trnky trefil Janda. V 53. minutě však udělala lovosická obrana hrubku a Pour srovnal. Zvrat v utkání však tento gól nepřinesl. Hosté i nadále diktovali tempo. Šest minut po vyrovnávací brance dostal Lovosice do vedení Faust. Po něm se znovu prosadil Janda, který v duelu ještě řadu dobrých šancí nevyužil. Čtvrtý úspěch přidal Podrazil a v nastavení pečetil na konečných 1:5 L. Trnka. V dalším kole hostí Lovosice dosud neporažené Jílové.

Branky: 53. Pour – 37. a 68. Janda, 59. Faust, 90. Podrazil, 90.+2 L.Trnka, ŽK 2:2, poločas 0:1, r. Oborník, 70.
FK Lovosice: Šplíchal – Drbal (73. min. M. Trnka), Proft, Šimberský, Kočina – Puravec (61. Podrazil), Krpeš (79. Kuti), Faust, Janů – Janda, L.Trnka.

Šluknov – Č. Kopisty 2:1

Bez bodů a navíc se dvěma vyloučenými se vrátili z nevydařeného duelu ve Šluknově fotbalisté Sokola České Kopisty. Ti podlehli v utkání A skupiny I. A třídy domácím o jednu branku, když rozhodnutí přinesla penalta v nastavení. Hosté museli v úvodu odvracet několik rohových kopů, po jednom z nich se však prosadil Blažek. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, centr R. Kutzlera si domácí srazili do vlastní sítě. „Byli jsme lepší, měli i víc šancí. Třeba Teufel trefil tyč, pak přihrál Petr Podaný Landovi před branku, ten ale nastřelil jen gólmana. Bylo to dobře rozehrané utkání, i když jsme se trochu obávali druhé půlky. Rozhodčí na nás měli přísnější metr, všechno šlo proti nám,“ říkal jeden z koučů hostujícího týmu Milan Opava a vysvětloval: „Domácí zahrávali hodně standardek, jinak byli nemohoucí, pálili nazdařbůh. Ale všechno jsme v pohodě odvraceli. Když chytil Pekař i penaltu, věřil jsem, že něco uhrajeme. Navíc jsme měli i další šanci po úniku L. Podaného, kdy Teufel netrefil ideálně míč. Jenže pak nám sudí vyloučil po druhé žluté Horáka a před koncem i L. Podaného, takže jsme dohrávali v devíti. V nastavení pak kopal Šluknov ještě jednu penaltu po nevinném kontaktu ve vápně, na který ale asi čekal. Tentokrát už se domácí trefili. Je nám z toho smutno, měli jsme získat tři body, ale nakonec se vracíme s prázdnou a ještě čekáme tresty pro hráče,“ povzdychl si Milan Opava. V dalším kole nastoupí České Kopisty v domácím prostředí proti Rumburku.

Branky: Blažek, Navrátil vlastní, ŽK 4:3, ČK Horák, L. Podaný (oba Č. Kopisty), poločas 1:1, r. Urban, 175.
České Kopisty: Pekař – Horák – Bursa, R. Kutzler (60. Kubíček), Bergl – L. Podaný, Landa, V. Kutzler, Plzák (80. Hnát) – Teufel, Petr Podaný.

3. kolo: Velké Březno – MILEŠOV 1:2 (1:1). Branky: Zabloudil – Petrik, Pazdera P. (PK). Rozhodčí: Koloc, ŽK 2:2, 60 diváků. Česká Kamenice – Junior Děčín 1:4 (0:3). Branky: Šafránek – Betiár, Pecha, Veigend, Matějka. Rozhodčí: Budský, ŽK 3:2, 70 diváků. Přestanov – Krupka 1:3 (1:1). Branky: Černý – Nápravník, Riedl, Bartůněk. Rozhodčí: Krupka, ŽK 1:2, 60 diváků. Rumburk – Soběchleby 0:0. Rozhodčí: Mecl, ŽK 2:1, 50 diváků. Modlany – Jílové 2:2 (1:1). Branky: Glöckner (Pk), Dontchev – Ženíšek, Barila. Rozhodčí: Spišák, ŽK 5:4, ČK Maděra (Modlany), 80 diváků.

Lithium může být pro náš kraj bílým pokladem

Psovod Jörg Kempe a fenka Hipi při pátrání po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
AKTUALIZUJEME
15

Po ztracené školačce pátrá německá fenka Hipi. Pomoci má dívčina bota

Kola po zlodějích z Litoměřic mají teď děti v ústavu

Litoměřice - Na dvou jízdních kolech, která dříve patřila partičce lupičů z Litoměřic, budou nově jezdit děti z diagnostického ústavu v Brně. Kola jim předal Úřad pro zastupovaní státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Deníku to řekla mluvčí úřadu Adéla Janů.

„Přesun do Afriky? Tam není konkurence. Dakar je velká značka,“ ví Kalivoda

Roudnice n. L. – Roudnický tým Buggyra Racing odjížděl na Rallye Dakar s cílem prosadit se do elitní trojice v kategorii kamionů. To se mu ale nepodařilo.

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.