Souš – Litoměřice 6:1

Litoměřice se na soušském hřišti složitě dostávaly před soupeřovu branku a v úvodu utkání se prezentovaly spíše zabezpečenou hrou. Kdo viděl Souš na podzim a letos, musel uznat, že došlo k herním změnám. V patnácté minutě se poprvé začalo měnit skóre. Agilní Scheithauer se prosmýkl obranou hostů, ovšem zblízka jeho rána našla jen vyběhnutého brankáře Ekrta. Ten nedokázal ale míč zkrotit a za jeho záda ho dopravil doklepnutím domácí Karlovec – 1:0. Litoměřice v té době branku hostů neohrozily jedinou střelou. Naopak Souš byla ve 23. a ve 27. minutě opět blízko branky, při hostujícím lapači ale stálo stěstí v podobě tyčí. Poprvé hosté vážněji zahrozili až čtyři minuty před koncem poločasu, kdy Hranička napálil tyč Lilkovy branky.

Ve druhém poločase Souš posadila Litoměřice na ofenzivní kolotoč. Hosté si po přestávce ještě pořádně nestoupli na trávník a domácí Scheithauer lobem překonal brankáře Ekrta – 2:0. Nesmyslné opouštění branky Ekrtem trestal Scheithauer i v 54. minutě, kdy brankáře Litoměřic nachytal obloučkem z pětadvaceti metrů – 3:0. V 63. minutě se dočkal i další kanonýr Robert Schoř, parketu mu před brankou připravil s chutí hrající Scheithauer – 4:0.

Hlad po brance opět ukázal střídající domácí Wagner. Před dvěma týdny v dresu soušské rezervy skóroval po pěti sekundách na hřišti, v sobotu dával pátý gól po necelé minutě od vystřídání – 5:0. Hosté v té době už zcela otevřeli hru. Toho v 74. minutě využil Wagner, z lajny přistrčil balón Scheithauerovi před branku a ten se nemýlil a završeným hattrickem deklasoval soupeře – 6:0. Litoměřice, i když už byly zralé na ručník, skóre ještě zkorigovaly, postaral se o to ve druhé minutě nastavení Hranička.

V dalším kole krajského přeboru hostí Litoměřičtí nebezpečný tým z Oldřichova, který je pátý.

Branky: 15. Karlovec, 46., 54. a 74. Scheithauer, 63. Schoř, 65. Wagner – 92. Hranička, poločas 1:0.
Litoměřice: Ekrt – Dufek, Kekule, L. Grunert, J. Grunert, Rapavý, Hranička, Slabý, Novotný, Krejza, Vlasák.

Roudnice – Proboštov 3:1

Roli favorita tentokrát fotbalisté SK Roudnice zvládli. Po dvou domácích remízách se konečně radovali z maximálního bodového zisku, když v duelu krajského přeboru porazili Proboštov.

Domácí začali hodně aktivně, hned v první minutě zahrozil Dohnal. V sedmé minutě šli Roudničtí do vedení po vlastní brance Bílého, který se snažil vypíchnout míč Brožíkovi. O dvě minuty později běžel od poloviny sám na Peterku Brožík, ale trefil jen gólmana. Na druhé straně se protáhl domácí obranou Gerboc a střelu zakončujícího Urbana zkrotila náruč Ancina. Ve 37. minutě vybídl ke skórování Mikase Brožík, zkušený útočník však netrefil branku.

Po změně stran potrestal nedůraz proboštovské defenzivy střídající Neuman, který se v 66. minutě dostal přes obránce až do vápna, kde podél Peterky mířil přesně. Vzápětí měl na kopačce po uličce Dohnala třetí gól Mikas, v zakončení však pohořel – z úhlu pálil mimo. To potrestal deset minut před koncem Gerboc, který obešel Matouška a technickou střelou překonal Ancina. Poslední slovo však měli domácí, po autu převzal míč Mikas, snadno se zbavil strážce a prostřelil Peterku potřetí.

„Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale efektivita byla nízká. Vždyť jsme ve 20. minutě mohli vést o tři góly a bylo by hotovo. Jenže jsme dali jen jeden gól, takže soupeř vycítil šanci, měl chuť hrát. To my jsme byli pod tlakem, znali jsme výsledky soupeřů, věděli jsme, že musíme vyhrát, aby nám neodskočili. Náš výkon určitě nebyl extra, slabší den měli stopeři, kteří jindy nechybují, ale dokázali jsme získat tři body. Naši hru rozhýbali střídající Neuman s Kalou. Bohužel dlouho netrénovali, takže to ještě není na to, aby tam šli od začátku,“ vysvětluje roudnický kouč Alexander Fečo, kterého mrzí slabší podpora fandů.

„Je to zvláštní, dáme třeba gól na 3:1 a raduje se snad jen dvacet lidí. Nebo třeba máme šanci a je ticho. My bysme rádi vyhráli 7:0, pobavili diváky, ale to přece pokaždé nejde. Ti kluci potřebují podporu, chtějí slyšet, že jim někdo fandí. Vím, že je to jen přebor, nečekám bubeníky, ale to ticho je zarážející.“

Branky: 7. vlastní (Bílý), 66. Neuman, 89. Mikas – 80. Gerboc, ŽK 2:3, poločas 1:0, r. Černý, 230.
Roudnice: Ancin – P. Bartůněk (62. Kala), Matoušek, Cibulka, Lukášek – Rubeš (79. Barát), Skokan, Dohnal, Brožík, J. Bartůněk (56. Neuman) – Mikas.

26. kolo: Štětí – ŘEZUZ Děčín 2:4 (0:2). Branky: Trutnovský 2 – Hubený, Žáček, Matoušek, Jirchář. Rozhodčí: Hofmann st., ŽK 4:1. 200 diváků. Oldřichov – Tatran Kadaň 2:0 (1:0). Branky: Fryč, Holubička. Rozhodčí: Oborník. ŽK 2:1. 60 diváků. Soběchleby – Vilémov 0:7 (0:2). Branky: Kurrel 3, Šmalcl, Jägr, M.Vichterey, Svoboda. Rozhodčí: Kratina. 60 diváků. LoKo Chomutov – Střekov 2:1 (0:0). Branky: Cejthamer 2 – Jouza. Rozhodčí: Prágl, ŽK 1:3, 100 diváků. Žatec – Modrá 1:5 (0:2). Branky: Podroužek (z pk) – Fichtler 2, Sýkora, Perk, Štercl. Rozhodčí: Urban, ŽK 4:0, 150 diváků. Neštěmice – Bílina 1:1 (0:1). Branky: Rába – Bečvařík. Rozhodčí: Klupák, ŽK 2:1, 120 diváků.

1. ŘEZUZ Děčín 26 19 3 4 78:17⋌60
2. Vilémov 26 18 3 5 71:24⋌57
3. Roudnice 26 17 6 3 58:19⋌57
4. T.Kadaň 26 16 5 5 64:31⋌53
5. Modrá 26 12 4 10 49:45⋌40
6. Oldřichov 26 10 9 7 33:29⋌39
7. L.Chomutov 26 10 7 9 38:26⋌37
8. Neštěmice 26 10 7 9 43:38⋌37