1.B třída sk. B

Libotenice – Křešice 2:1 (1:1)
„Věděli jsme, že to nemůžeme proti favoritovi příliš otvírat, proto jsme hráli ze zabezpečené obrany s tím, že by mohly rozhodnout standardky. To se také potvrdilo,“ říkal spokojený kapitán domácích Petr Týma. Domácí šli do vedení Stejskalem, hosté v posledné minutě první půle vyrovnali z penalty po faulu na Lébla. Úvod druhé části sice patřil herně lepším Křešicím, ale z gólu se radovali Liboteničtí. To už na hřišti nebyl Tirdil, který viděl červenou kartu za faul na pronikajícího Hálu. V 80. minutě pak centr Kočího usměrnil za záda Fišera střídající Procházka.

Branky: 20. Stejskal, 80. Procházka – 45. Lébl z p.k., ŽK 2:2, ČK Tirdil (K.), r. Balaštík, 100.
Libotenice: Vorasický – Malý (65. Procházka), Barcal, Slivanský, Hájek – Kočí, Týma, Stejskal, Lahovský (20. Kyzlík) – Fary (46. Z. Hála), Křivánek.
Křešice: Fišer – Biolek (80. Myšák), Míč, Tirdil, Zuna – Suchánek (75. Rusý), Kučera, Patka (46. Mühlfeit), Knapík – Lébl, Klupák.

Straškov – Rovné 2:0 (2:0)
Domácí prahli po odvetě za podzimní prohru 0:1. Do zápasu vstoupili mnohem úspěšněji než Podřipan. Střelecky disponovaný Lebduška se dokázal prosadit hned dvakrát. Trestal chyby zadáků soupeře – napřed přesnou trefou z penalty, poté pohotovou střelou, na kterou gólman Šebek nedosáhnul. Bylo by na druhou stranu nefér nepřiznat soupeři chuť už do poločasu něco zásadního s nepříznivým skóre udělat. Jeden z nejlepších hráčů utkání, ofenzivní středopolař Rovného, exstraškovák Vilánek, určitě litoval, že se ani jedna z jeho střel z 9. a 24. minuty neujala. Ta první skončila totiž na spojnici tyčky s břevnem, ta druhá rovněž na brankové konstrukci. Těsně mimo namířil i Červinka, aby na druhé straně nadále zlobili Lebduška se Sekerou. Hosté se moc hněvali na arbitra v 34. minutě, kdy si předstoper Mareš starší poslal balon na vlastní ruku, nicméně penalta se nekonala. Stejně jako po přestávce, kdy si straškovský zadák vypomohl faulem na unikajícího Řezáče. Tlak hostujícího Podřipanu po přestávce byl místy drtivý, brejky tažené Lebduškou ovšem stejně nebezpečné. Škoda jen, že straškovský útočník některé situace nedohrával mazaněji. Dvakrát totiž ještě mohl svůj velmi dobrý výkon podtrhnout hattrickem.

Branky: 7. (pen.) a 24. Lebduška, ŽK 3:3, r. Smreček, 225.
Straškov: Neuwirth – Švec, Mrázek, Vlastník – Mareš st. – Šimral (70. Mareš ml.), Blažek, Lebduška, Lamač – Sekera, Šindelář.
Rovné: Šebek – Brůža, Boura, Šámal, Hatina – Kotlár, Vilánek, Kouba, Řezáč – Konečný (76. Cuchý), Červinka.

Pokratice – Mšené–lázně 1:0 (0:0)
Derby rozhodl ve druhém poločase tradiční střelec domácích Patzenhauer z pokutového kopu. Zápas nedohrál Ouzký, který dostal za protesty druhou žlutou kartu. „Slušně jsem se rozhodčího zeptal, jestli neviděl předcházející fauly, tak snad žádný velký trest nedostanu. Škoda, že jsme neuhráli alespoň bod. Ještě víc nás ale mrzí zranění Jirky Trejbala, který musel pro zranění ramene v 80. minutě střídat. Snad to nebude nic vážného,“ přeje si Luboš Ouzký.

Branka: Patzenhauer, ŽK 3:4, ČK Ouzký (Mšené–lázně), r. Kyncl, 150.
Pokratice: Studihrad – Bobek, Patzenhauer, David (85. Rosenkranc),Vitásek – Chvála, Vlašič, Krejčík, Klíma (89. Brutovský) – Bezemek (90. Nepraš), Bergmann.
Mšené–lázně: Dušánek – L. Albrecht, M. Trejbal, Ouzký, J. Brůža – Briksa, J. Trejbal (80. Šanda), M. Brůža, Brzák – Červený (80. Hlaváček), Šumbera.

Dubí – Černiv 2:1 (1:0)
Po solidním podzimu se v jarní části fotbalisté Sokola Černiv výsledkově trápí a propadají tabulkou, nyní jsou až na jedenácté příčce. Bez bodů se vrátili i v sobotu z Dubí, kde o gól prohráli. „Myslím, že to byl spíš remízový zápas, domácí dvakrát vykopávali míč z brankové čáry. Tabulka je vyrovnaná, stačí jednou vyhrát a poskočíte, ale i naopak. Ve čtvrtek nás čeká dohrávka na hřišti Sokola Srbice, v sobotu hostíme Trnovany. I když máme několik marodů, tak si snad nějaké body připíšeme,“ věří trenér Marcel Týce.

Branky: Daniš, Fau – Netolický, ŽK 3:4, poločas 1:0, r. Brabenec, 160.
Černiv: Chodura – Fišer, Filipec, Horák, Janů – J. Lubas (Moc), Mil. Prágl, Mir. Prágl, Miko – Netolický (Hnilička), R. Lubas.

Heřmanov – Liběšice 2:5 (2:2)
Když funkcionáři i příznivci liběšických fotbalistů před víkendem s nadějemi očekávali návrat Rathause do sestavy, věděli proč. Příchod mladého útočníka totiž palebnou sílu týmu zvýšil. To se jasně potvrdilo proti Heřmanovu, kdy se přesně trefil čtyřikrát. Výhra se však nerodila lehce, hosté museli dohánět ještě v prvním poločase dvoubrankové manko.

Branky: Piálek, Stehlík – Rathaus 4, Žižka, ŽK 2:1, r. Hovorka, 60.
Liběšice: Nožina – L. Vlk, Nepovím, Koráb, Feistner (Budka) – J. Blažíček (Gernát), A. Vlk (J. Mikina), Žižka, Pokorný – P. Blažíček, Rathaus.

Union Děčín – Úštěk 3:0 (2:0)
O udržení I. B třídy všemi možnými silami bojující domácí Union Děčín si pohlídal tři body. V dalším kole si Slavoj Úštěk zkusí spravit náladu v domácím duelu proti Březinám.

Branky: Malec 2, Bezouška, ŽK 2:3, r. Michálek, 60.
Úštěk: Šťástka – Křivský – Svoboda, Knop, Giesel – Mašata, Káles, Michálek, Fašianok – Rešl, Křeček.