1.A třída: Kopisty otočily zápas

LITOMĚŘICKO - Cenné body si připsaly v dalším kole 1.A třídy České Kopisty, Lovosice a Bezděkov nadělovaly.

29.10.2007

České Kopisty - ŠluknovFoto: Václav Sedlák

České Kopisty – Šluknov 4:1 (2:1)

České Kopisty duel otočily

Cenné tři body si připsali do tabulky A skupiny I. A třídy fotbalisté Sokola České Kopisty, kteří porazili v domácím prostředí nebezpečný Šluknov 4:1. Přitom před utkáním se trenérský tandem Jan Slavík – Milan Opava musel vypořádat s absencí hned několika zraněných hráčů. Vstup se domácím vůbec nevydařil, po čtvrthodince totiž po chybě prohrávali. V závěru poločasu však dokázali zápas otočit, nejprve srovnával dalekonostnou střelou Landa, o chvíli později přidal po centru V. Kutzlera druhý gól Teufel. V 60. minutě pak skóroval po samostatné akci Plzák a čtvrtou branku domácích přidal v 85. minutě dorážkou Teufel.

„Trochu jsme překopali sestavu, chybělo nám dost hráčů. Do zápasu tak nastoupil i patnáctiletý Křemenák. Hosté nás asi trochu podcenili, takže se po třetí brance sesypali. Mohli jsme vyhrát i mnohem vyšším rozdílem, jen Petr Podaný měl snad tři tutovky. Tyhle body jsou pro nás hodně cenné. Bez nich bychom na tom byli už hodně zle. Teď ještě něco udělat ve Velkém Březně,“ myslel na příští zápas jeden z domácích koučů Milan Opava.

Branky domácích: Teufel 2, Landa, Plzák.
České Kopisty: Kubíček – Horák – Bursa, Plzák, Bergl – R. Kutzler, Landa, V. Kutzler, Křemenák (60. Matička) – Petr Podaný, Teufel.

Chlumec – Bezděkov 2:6 (2:2)

Bezděkov porazil Chlumec v deseti

Na hřišti posledního Chlumce bezděkovští fotbalisté nezaváhali. Potvrdili, že patří právem mezi nejlepší celky I. A třídy.

„Úvod byl hodně divoký, ve druhé minutě jsme vedli po gólu Čížka, ale ve čtvrté jsme po chybě v obraně inkasovali. V 11. minutě zajel do našeho gólmana soupeř, byl sice odpískán faul, ale Chládek neudržel nervy a dostal červenou kartu. Protože jsme tentokrát neměli dalšího gólmana, musel do branky Král. Naštěstí domácí jsou opravdu nejslabším týmem v soutěži, takže jsme je přehráli i v deseti,“ říkal po duelu jeden z bezděkovských koučů Petr Satrapa. Jeho svěřenci šli po hlavičce Joba znovu do vedení, o které přišli v 35. minutě, kdy nechali po rohu skórovat i domácí.

Zlepšený výkon přinesl po přestávce další góly v chlumecké síti. V 54. minutě ještě trefil Čada břevno, ale v 60. minutě se prosadil střelou ze střední vzdálenosti Klepáč. Po hlavičce Joba vedli hosté 4:2. Pátý úspěch přidal po přihrávce Čížka Klepáč a deset minut před koncem pečetil z penalty na 6:2 pro Bezděkov Král. „Dneska se střelecky prosadili hráči ze všech řad, od útočníků až po gólmana,“ usmíval se spokojený kouč Satrapa.

Branky hostů: Job a Klepáč 2, Čížek, Král z pok. kopu.
Bezděkov: Chládek – Řezníček – Huja, Job, Krása – Klepáč, Andres, Čaněk, Stuchlý (11. Král) – Čížek, Čada (82. Černý).

Rumburk – Milešov 0:0

Milešovský Hanzl penaltu neproměnil

Měli více šancí i herní převahu, ale museli se smířit pouze s bodem. Fotbalisté Milešova remizovali v Rumburku s domácím týmem 0:0. „Před zápasem bych bod bral, po něm je to trochu zklamání. Měli jsme více příležitostí, třikrát mohl skórovat Jirka Brabenec, břevno trefil Stejskal. Největší možnost nevyužil už v 18. minutě Hanzl, který z penalty napálil břevno,“ litoval šéf milešovského klubu Josef Brabenec.

Sokol Milešov: Šírek – Chmelař, Petr Pazdera, Hanzl, Hajný – Hlaváček (46. min. Kouba), Petrik, Pavel Pazdera, Červenka (46. Rendl) – Stejskal, J. Brabenec.

Lovosice – Duchcov 7:1 (4:0)

Branky: Kočina 2, Trnka 2, Durček, Podrazil, Puravec – Tchang. Rozh. Roháč, ŽK 0:0, 70 div.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

V. Březno – Jílové 0:3 (0:0). Rangl, Kirchberger, Husník. Rozh. Novotný M., ŽK 4:0, 40 div. Č. Kamenice – Modlany 1:3 (0:0). Jírava – Dontchev, Hora, Janota Rozh. Richter ml., ŽK 2:2, ČK Glöckner (M.), 50 div. J. Děčín – Přestanov 2:1 (2:0). Wenzel, Horký – Brandl. Rozh. Beneš, ŽK 2:1. 100 div.

Dlouho očekávaná oprava vozovky z Lovosic do Ústí bude zahájena příští týden

Lovosice – Více než čtvrt roku trvající dopravní omezení, vybudování označených míst pro přecházení chodců, částečné nebo úplné uzavírky, ale i nový a upravený povrch frekventované vozovky. To čeká řidiče projíždějící na úseku Lovosice – Malé Žernoseky v nejbližší době.

Čarodějnice: Lampionový průvod nebo volba Miss

Litoměřicko – Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc či Valpuržina noc. I tak se říká noci z 30. dubna na 1. května, kdy se slaví zvláštní jarní svátek, rozšířený po celé Evropě. Lidé se budou bavit na řadě míst Litoměřicka.