Brozanští nosiči vody vydřeli bod

BROZANY - V dohrávce 1. kola divize B hostil ve středu brozanský Sokol jednoho z možných kandidátů postupu – Loko Vltavín Praha. Ten k Mlýnské strouze přijel s vizitkou kvality. Ve 3. kole totiž vyučil Rakovník na jeho pažitu jednoznačně 3:0.

24.8.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Sladký

Brozany – Vltavín 0:0

Co se dělo před zraky necelých tří stovek diváků – to lidem se slabším srdečním rytmem bralo nejen v úvodu dech. Kdyby domácí prohrávali v deváté minutě 0:3, nikdo by se nedivil. Průniky štírka Janků odvracela domácí obrana s notnou dávkou štěstí. A když si Moravec vychutnal stopera Boudu i vyběhnuvšího Krauskopfa, nedokázal řešit gólovku s nadhledem. Patrně chtěl rozsvítit lucernu a napálil míč vysoko nad. Hosté byli naproti svému soupeři dál aktivnější. Ten však v žádném případě nepůsobil odevzdaným dojmem. Vyrovnával se s přednostmi Pražanů v duchu fotbalové terminologie – nosil pilně vodu. Po celých devadesát minut.

Sýčkové, kteří tvrdili, že Sokolům splihnou křídla a dojde kyslík, se mýlili. S přibývajícím časem se i z kopaček hostujících hráčů začala vytrácet lehkost. I oni začali v kombinaci z první chybovat. Toho se Brozanští snažili využít brejky. Hora se Šimáčkem však postrádali pomoc z druhé vlny. Nicméně šance, které si vytvořili oba jmenovaní, brankou neskončily.

“Chtěl jsem Tesaře prostřelit, ale byl jsem v dost ostrém úhlu a on i s dávkou štěstí ránu vystihl,“ litoval po utkání své možnosti Honza Šimáček.

Ještě pokornější byl jeho spoluhráč Tomáš Hora: “Všechno to byl zlomek vteřiny. Škoda, že jsem nestál o půl metru blíž k tyčce. Pak bych se nemohl o ty dva tři decimetry splést.“

Fotbalová spravedlnost tak nezůstala slepá, protože na druhé straně hráči Loko několikrát zle zatápěli zadákům hostitelů i gólmanovi Krauskopfovi, který hned několikrát musel krotit merunu nadvakrát natřikrát jako horký brambor.

“Ironií osudu mohlo být, že místo toho, abychom rychle vedli 3:0 a uklidnili se a případně svůj náskok zvyšovali, mohli jsme po hrubé chybě obrany ve druhé minutě nastavení zaplatit tvrdou daň. Co chybělo k tomu, aby Hora u delší tyčky skóroval?“ zhodnotil průběh zápasu svýma očima kouč hostí, někdejší teplický stoper Radek Kronďák.

Brozanský trenér Lukáš Fišer stejně jako fandové, mančaft, si po závěrečném hvizdu zhluboka vydechl: “Znal jsem sílu soupeře. Viděl jsem ho několikrát. Proto jsme se nemohli pouštět do nějakého bezhlavého útočení. Zavřeli jsme se na vlastní půlce a čekali na možnost vyrazit k případným brejkům. Musím smeknout před mančaftem, jak odmakal celých 90 minut, aby měl dokonce v závěrečných minutách blíž ke třem bodům. Nicméně souhlasím s kolegou, že by porážka byla pro Vltavín víc jak krutým trestem za výprodej jeho šancí.“

ŽK 1:1, ČK 90. Tomášek – 81. Moravec, r. Mareš, 250.
Brozany: Krauskopf – Tupý, Kostovčík, Bouda, Tomášek – Krejza, Kühn (71. Novotný), Klimeš (51. Krása), Vacek – Hora, Šimáček.