VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANNI VORLÍČEK

Janni Vorlíček / Ústecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Inspektoři udělili pokuty za více než 10 milionů korun

Ústecký kraj - Na 1371 kontrol provedli loni inspektoři z ústeckého oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Přitom uložili 216 pokut za víc než 10 milionů.

Kotlíkové dotace? V Ústí fronta, v Liberci facky

Severní Čechy - Téměř 130 tisíc korun mohou zájemci z Ústeckého kraje získat na nový kotel. V pondělí lidé začali podávat své žádosti.

Dopravní válka. Stávka bude

Ústecký kraj – Nedodržujete smlouvy a jezdíte na krajských linkách nevhodnými autobusy. To vyčítá hejtmanství společnosti BusLine, která zajišťuje krajskou linkovou dopravu na několika místech kraje.

Kraj přispěje na čerpadla a kotle na biomasu

Ústecký kraj - Obyvatelé Ústeckého kraje mají opět možnost žádat o dotaci na výměnu zastaralých kotlů.

Končí platnost desetitisíců řidičáků. Hrozí tučné pokuty

Ústecký kraj - Desetitisíce řidičských průkazů. Ty kvůli končící platnosti musejí vyměnit řidiči v Ústeckém kraji. Neměli by to nechávat na poslední chvíli nebo nechat „propadnout". Policisté totiž bývají v takových případech nekompromisní a řidiče to může přijít draho.

Muzeální vlaky do Zubrnic mají nové přípoje

Zubrnice - Na muzeální trati do Zubrnic letos opět budou jezdit čtyři páry vlaků, a sice s hlavními spoji, které staví na Střekově, tedy ve směru z Litoměřic.

Kupte si schod za pět tisíc. Malečov vypsal sbírku na rozhlednu

Malečov - Pohled od Krušných hor přes Děčínský Sněžník, Grosser Zschirnstein v Německu, Magnetovec, Bukovou horu až po Lužické hory a Ještěd v Jizerských horách nabídne nová čtrnáctimetrová rozhledna.

Křižovatka u Dobkoviček by ulevila okolním obcím

Dobkovičky – Ústecký kraj chce, aby u lomu Dobkovičky u dálnice D8 vyrostla nová mimoúrovňová křižovatka pro kamiony, které odvážejí vytěžený kámen. Ulevilo by se tak okolním obcím, přes které dnes kamiony jezdí. Ministr dopravy Dan Ťok se ale začátkem ledna nechal slyšet, že by měl stát do podzimu lom odkoupit a nechat zavřít. Křižovatka by se tak stavět nemusela.

Nejzničenější silnice v kraji jsou objízdné trasy dálnice D8

Ústecký kraj - Až dvě miliardy ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) chce Ministerstvo dopravy ČR poskytnout krajům na opravy silnic II. a III. tříd. Ústecký kraj by je rád použil na opravy mostů, například Edvarda Beneše v Ústí, a rekonstrukce nejzničenějších silnic celkem za zhruba 350 milionů korun.

Mít rád lidi. To je pro kněze nadevše důležité

Litoměřice /ROZHOVOR/ - Co vlastně dělají hodnostáři a činovníci katolické církve? O tom má drtivá většina lidí naprosto zkreslené představy.

FOTO: Richard navštívil mongolský vyslanec

Litoměřice – Radioaktivní odpad z rentgenových zářičů. Nebo jiný nebezpečný odpad. Ten končí v bývalém dole Richard v Litoměřicích. V pátek se sem přijeli podívat velvyslanec Mongolska Zumberellkham Dorjamba s ústeckým senátorem Jaroslavem Doubravou.

FOTO: Veterány dorazily také do Ploskovic

Ploskovice, Velké Březno – Praga Piccolo, Škoda 110 R. Vozy, které představují kus automobilové historie. Vidět je mohli ti, kteří 
v sobotu dorazili na zámek ve Velkém Březně a Ploskovicích. Uskutečnil se tu 14. ročník Chotkova poháru. Závodily automobily i řada unikátních motocyklů.

FOTO, VIDEO: Ústí dostaly do kolen cheerleaders

Ústí nad Labem – Akrobacie, tanec a fandění. Tím ohromily diváky na Klíši čtyři stovky nejlepších cheerleaders z 21 týmů celé České republiky.

Bleší cirkus by Jaromír Joo provozovat nechtěl

Litoměřice – Drezura tygrů, hadů a krokodýlů, opice, lamy, mláďata severoamerických pum. Tím vším se může pochlubit principál prvního českého národního cirkusu Jo-Joo, Jaromír Joo. Vystupoval po celém světě a zažil nejednu komickou situaci.

Loď Marie bude jezdit na pískovnu do Píšťan

Litoměřicko – Letní víkendovou lodní linku do Žernosek a Píšťan si objednalo město Ústí nad Labem. Zajistí ji známá výletní loď Marie. Služba magistrát přijde na zhruba 150 tisíc korun.

ODS po volbách dopadla na dno. Chlupáč poslancem nebude

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Radim F. Holecek, lídr kandidátky ODS, v rozhovoru považuje současný volební výsledek ODS za dno, od kterého se musí strana odrazit.

Geologové: Na D8 hrozí další sesuv

Litochovice – Sesuv na dálnici D8 je tikající časovaná bomba. Pokud s tím nikdo nic neudělá, je jen otázka času, kdy vybuchne.

Dominantní chřipkou je ta prasečí, v Litoměřicích na ni zemřel muž

Ústecký kraj - Ústecký kraj má letošní první oběť chřipky. Stal se jí sedmašedesátiletý muž z Litoměřicka. Od počátku zimy tak na toto onemocnění zemřelo v Česku již osmnáct nemocných.

AKTUALIZOVÁNO

Hejtmanem Ústeckého kraje se stal Oldřich Bubeníček

Ústí nad Labem - V úterý jsme se definitivně dozvěděli, jak dopadla povolební vyjednávání. Od deseti hodin totiž proběhlo první zasedání nově zvolených krajských zastupitelů. Průběh jsme sledovali on-line!

Krajská zdravotní: Nedlužíme

Ústí nad Labem - Návrh na insolvenci poškozuje dobré jméno Krajské zdravotní (KZ). Rozhodně nejsme v úpadku, dokonce jsme na tom od založení společnosti tak dobře, jako nikdy předtím. Zvažujeme žalobu na Labskou investiční a Aktuálně.cz.

KOLONY: Dopravu komplikují opravy

Lovosicko – Cestu z Lovosic do Ústí nad Labem zdržují opravy. Díky nim se tvoří mnohdy až patnáctiminutové kolony. Vozovka však vyspravit potřebuje. Silnice I/30 se má plného provozu dočkat již 15. srpna.

Senioři se po kritice Starostů vzdají dotace od kraje

Ústecký kraj - Nechceme, aby peníze z Fondu Ústeckého kraje (FÚK) byly zneužity k předvolební propagaci ČSSD!

D8: Do Ústí za 30 měsíců

Do roku 2014 by mohla být dostavěná dálnice D8 z Bílinky do Řehlovic. Stavebník už má všechna povolení!

Zubrnice žily masopustním veselím

Zubrnice /FOTOGALERIE/ – „Jaké je to pěkné, dva kováři…“ vznáší se nad návsí slova známé lidovky. Masky, do nichž je soubor Dykyta převlečen, napovídá, že v Zubrnicích je masopust.

Rozhodnuto. Část dálnice D8 u Lovosic 21.12. nezprovozní

Lovosice - Otevření dalšího úseku dálnice D8 se zdrží.

Ekologové z Arniky napadli pálení kalů v Čížkovicích

Ústecký kraj - Kaly z lagun Ostrama. Do sporu okolo nich zasáhlo už i sdružení Arnika.

Kohout: Dělal jsem pro Jakubce špinavou práci

Ústí nad Labem – Lukáš Kohout se rozhodl odtajnit spolupráci s krajským radním za ČSSD Petrem Jakubcem. V sobotu po demonstraci ve Šluknově ukázal obálky, které prý mají politika usvědčit.

Kraj přijde o miliony na dopravu

Ústecký kraj, Praha – Ministerstvo dopravy chystá další ránu železniční dopravě v kraji.

Řízení ke stavbě D8 zastaveno

Ústecko, Praha – Příprava stavby dálnice D8 pokračuje. V souvislosti s ní se na úředních deskách objevilo, třeba Obecního úřadu v Řehlovicích, zastavení stavebního řízení na dálnici D8.

Prasečí chřipka udeřila na kraj

Ústecký kraj - Chřipka Ústecký kraj zatím jen obcházela kolem dokola. Doslova a do písmene.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies